اخبار

رشد ۱۸ درصدی مبادلات تجاری ایران و چین تا مه ۲۰۲۲

آمارهای گمرک چین نشان می‌دهد که مبادلات تجاری ایران و چین در پنج ماه نخست ۲۰۲۲ با رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۶ میلیارد دلار رسید.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بااقتصاد، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی گمرک چین نشان می‌دهد که مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۲ با رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بود و به ۶ میلیارد و ۴۷۲ میلیون دلار رسیده است. این درحالی است که ارزش مبادلات دو کشور در ماه‌های ژانویه تا مه سال قبل بالغ بر ۵ میلیارد و ۴۸۱ میلیون دلار اعلام شده بود.

میزان واردات چین از ایران

واردات چین از ایران در ۵ ماهه نخست ۲۰۲۲ با رشد ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بود و به ۳ میلیارد و ۱۹۲ میلیون دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل ۲ میلیارد و ۵۳۵ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

رشد ۱۱ درصدی صادرات چین به ایران

صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا آوریل امسال نیز با رشد ۱۱ درصدی مواجه شده و به ۳ میلیارد و ۲۸۰ میلیون دلار رسیده است. چین در ماه‌های ژانویه تا می سال قبل چین ۲ میلیارد و ۹۴۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

میزان واردات و صادرات در مه ۲۰۲۲

بر اساس این گزارش چین در ماه مه ساال جاری ۷۰۳ میلیون دلار کالا از ایران وارد و ۷۴۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده است. واردات چین از ایران در این ماه ۲۷ درصد و صادرات این کشور به ایران ۲۴ درصد نسبت به ماه مه سال ۲۰۲۱ افزایش داشته است.

منبع
بااقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا