اخبار

تازه‌ترین وضعیت خدمات و تدابیر جبران خسارت کارگزاری آگاه

مدیرعامل کارگزاری آگاه با اعلام آخرین وضعیت ارائه خدمات به مشتریان درباره تخصیص عرضه اولیه چهارشنبه گذشته (چهارم تیر) و نحوه جبران خسارت مشتریان توضیح داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا سرافراز یزدی، مدیرعامل کارگزاری آگاه درباره آخرین وضعیت ارائه خدمات کارگزاری آگاه به مشتریان آنلاین که از چهارشنبه به دلیل سوختگی دیتاسنتر و دستگاه ذخیره اطلاعات (backup) با قطعی کامل روبه‌رو شده بود، گفت، « با خرید دستگاه های جدید و انجام اقداماتی، سایت شرکت فعال شده و تا این لحظه خدمات کارگزاری برقرار است اما با توجه به حجم زیاد سفارش‌ها و وضعیت بازار ، دغدغه اختلال داریم ».

وی ادامه داد، « در این میان مشتریان کارگزاری می‌توانند با مراجعه به دفاتر ۹۰ شعبه در سراسر ایران، اقدام به ارائه سفارش کنند ».

این مقام مسئول درباره تکلیف متقاضیان خرید عرضه اولیه سرمایه گذاری پویا هم توضیح داد، « هنوز آمار و اطلاعاتی در مورد وضعیت سفارش مشتریان نداریم و باید منتظر ماند اما انتظار می‌رود اکثر متقاضیان قادر به خرید سهام « وپویا » نشده باشند. برای جبران خسارت این گروه هم رویه جبرانی در نظر گرفته شده که با اعلام مشتریان امکان تخفیف تا ۳۰ درصدی کارمزد معاملات وجود دارد ».

سرافراز یزدی در این خصوص که اعتراض مشتریان معترض کارگزاری آگاه عمدتا مربوط به عدم امکان خرید و فروش سهام در چهارشنبه بود و نه تخصیص عرضه اولیه گفت، « ضمن ابزار تاسف از این رویداد و عذرخواهی از مشتریان، برای این گروه هم از طریق باشگاه مشتریان تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی کارمزد معاملات برای یک ماه در گرفته شده است ».

وی ادامه داد، « با وجود همه تهمیدات چند ساله کارگزاری آگاه برای توسعه زیرساختارهای آی‌تی و دیگر حوزه‌ها، بازار سرمایه طی دو سال اخیر با رشد ناگهانی و شدیدی روبه‌رو شده و عواملی مانند آزادسازی سهام عدالت و پذیره نویسی صندوق دولتی دارا یکم و هجوم نقدینگی، تعداد سرمایه گذاران بورس را به طور چشمگیری افزایش داده و شمار آنان غیر قابل مقایسه با سال های گذشته است اما توسعه ظرفیت‌های خدمات‌رسانی این کارگزاری ادامه دارد ».

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا