اخبار

طرح اصلاح قانون بورس امروز در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب می‌شود

یک نماینده مجلس خبر از آماده شدن الحاق موادی به قانون بازار اوراق بهادار داد. قرار است اصلاح قانون بورس امروز در کمیسیون اقتصاد به تصویب برسد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی، نماینده مجلس شورای اسلامی در حساب توییتر خود اعلام کرد که امروز، ۳ آذر طرح اصلاحی قانون بورس در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی و به تصویب برسد. موادی که قرار است به قانون فعلی الحاق شود مواردی همچون اصلاح ساختار سازمان بورس، واریز بخشی از کارمزد سازمان به صندوق تثبیت بازار، شفافیت صورت‌های مالی سازمان، منع پذیرش شرکت بدون بازارگردان و شفافیت صدور مجوزها را شامل می‌شود.

براساس این گزارش، قانون بازار اوراق بهادار بعد از این که در اول آذر سال ۸۴ در مجلس به تصویب رسید شاهد تغییرات مهمی از جمله حذف سازمان کارگزاران بورس و تشکیل سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس تهران، فرابورس ایران و راه اندازی نهادهای خود انتظام بود. تغییرات فوق موجب خارج شدن بورس از حالت تک محصولی شد و به دنبال آن ظرفیت‌هایی برای توسعه آن ایجاد شد. سیر بعدی تغییرات به دنبال اصلاح قانون بازار سهام در سال ۹۳ به وجود آمد که به دنبال آن تشکل‌های خود انتظام، نهادهای مالی، جرایم و تخلفات، بازار اولیه و بازار ثانویه ایجاد شد.

تا کنون وجود دبیرخانه شورای عالی بورس در سازمان بورس و بروز مشکلاتی در طرح شکایت از سازمان بورس از انتقاداتی بودند که همواره به این قانون مطرح بوده است.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا