اخبار

مجوز فروش متری آپارتمان از طریق بورس کالا صادر شد

مدیرعامل بانک مسکن از اخذ مجوز شورای فقهی بانک مرکزی برای فروش متری آپارتمان با استفاده از اوراق موازی سلف از طریق بورس کالا خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن درخصوص وام خرید مسکن و صدور مجوز فروش متری آپارتمان، گفت:‌ سال گذشته تسهیلات خرید افزایش یافت و بر اساس شرایط خاص به ۴۰۰ میلیون تومان رسید. با توجه به تورم موجود افزایش سقف وام خرید مسکن در حال پیگیری است. همچنین شرکت‌های زیرمجموعه بانک مسکن از طریق بورس با اوراق موازی سلف، فروش متری مسکن را اجرایی می‌کنند.

شایان با بیان اینکه مجوز شورای فقهی بانک مرکزی برای فروش متری مسکن اخذ شده و مذاکره با سازمان بورس درحال انجام است، اظهار کرد: وقتی اقتصاد مسکن راه‌‌اندازی شود این برنامه‌ها زنجیروار به صورت مکمل همدیگر در راستای خانه‌دار کردن مردم عمل خواهند کرد.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه به شرکت‌های زیرمجموعه بانک تکلیف شده، طرح‌های بیشتری در این زمینه تعریف کنند، بیان کرد: مردم می‌توانند در بازار سرمایه خریدها را به فروش برسانند و در بازار آزاد اقدام به خرید خانه کنند.

امکان استفاده از کارت مصالح ساختمانی به زودی محقق می‌شود

شایان با بیان اینکه مهم‌ترین نیازهای کنونی مردم معیشت و مسکن است، تصریح کرد: متأسفانه هزینه خانوارها در بخش مسکن بسیار افزایش یافته است. دولت جدید قول ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را داده که امکان پذیر است. در این راستا باید تمام نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط با اتفاق نظر کنار هم باشند تا این هدف محقق شود.

مدیرعامل بانک مسکن خاطرنشان کرد: باید سازوکاری تعریف شود تا سیمان و فولاد به صورت مستقیم از تولید به محل مصرف برسد تا دست واسطه‌ها قطع شود و قیمت مسکن به تعادل برسد.

شایان با اشاره به اینکه کارت مصالح ساختمانی هم در حال پیگیری است تا بتوان بخشی از تسهیلات خرد و مسکن را در این قالب ارائه داد، گفت: وقتی این کارت شارژ می‌شود فقط برای خرید مصالح ساختمان است و سازنده نمی‌تواند آن ‌را جای دیگری خرج کند و بر اساس برنامه، ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شارژ می‌شود.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا