اخبار

گزارش ۹ ماهه آریا منتشر شد / بیش از هزار تومان سود به ازای هر سهم محقق می‌شود

طی انتشار گزارش ۹ ماهه نماد آریا مشخص شد که این نماد ۳ هزار و ۹۳۸ میلیارد تومان سود عملیاتی کشف کرده است. به این ترتیب احتمالاً به ازای هر سهم حدود هزار و ۱۰۰ تومان سود محقق خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری تجارت‌نیوز، شرکت پلیمر آریا ساسول که با نماد آریا در بازار بورس فعال است، اقدام به انتشار گزارش ۹ ماهه خود کرد. بنا بر این گزارش، این شرکت در ۶ ماه ۴۳۹ تومان و در ۹ ماه ۷۸۶ تومان سود محقق کرده است. سود عملیاتی آريا ساسول نیز در ۶ ماه، ۳ هزار و ۹۳۸ میلیارد تومان بوده است و ۴ هزار و ۲۵ میلیارد تومان سود خالص داشته است. همچنین سود عملیاتی این شرکت در ۹ ماه به ۷ هزار و ۸۸ میلیارد تومان رسیده است و تسعیر ارز ندارد. سود خالص نماد آریا نیز در این مدت ۷ هزار و ۲۱۱ میلیارد تومان بوده است. به این ترتیب طبق محاسبات بتا سهم احتمال می‌رود که این نماد بتواند بالای یک هزار و ۱۰۰ تومان سود محقق کند.

به عقیده کارشناسان، انتشار گزارش‌های ۹ ماهه مقطع مناسبی برای بهبود بازار سهام و بازگشت به روند مثبت شاخص کل محسوب می‌شود چرا که طبق بررسی‌ها، برخی از این گزارش‌ها حاکی از وضعیت رو به رشد، بازدهی مناسب و شناسایی سود مطلوب نمادهای بازار است.

منبع
تجارت نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا