تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد آسیا (۹ مهر ۹۹)

شرکت بیمه آسیا با نماد آسیا اولین بار در سال ۸۸ در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی شرکت، صدور انواع بیمه‌نامه‌ها، بیمه اتکایی، سرمایه‌گذاری از محل سرمایه، ذخایر و اندوخته‌ها و سایر خدمات مرتبط با صنعت بیمه است.

حرکت پرشتاب نماد آسیا در مسیر صعودی از اوایل سال جاری آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در دو سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری که در مدت چهار ماه، بازدهی ۴۵۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

از پتانسیل‌های این سهم می‌توان به افزایش سرمایه بیش از ۱۰۰۰ درصدی آن از محل مازاد تجدید ارزیابی اشاره کرد. طبق اطلاعیه موجود در سایت کدال، تاکنون این افزایش سرمایه مورد تایید حسابرس قرار گرفته است.

از نظر نموداری، سهم بعد از یک رشد شارپ، در نزدیکی سقف کانال دو ساله الگوی کلاسیک سقف دو قلو تشکیل داده و حدود ۶۰ درصد از رالی صعودی خود را اصلاح نموده است. با توجه به کندل تشکیل شده در معاملات امروز و هفته اخیر، به نظر می‌رسد نماد در این سطوح قیمتی به تعادل برسد.

حمایت‌‌های سهم به ترتیب در ۲۴۵۰ و ۲۳۰۰ تومان قرار دارد. مقاومت‌های پیش رو نیز به ترتیب در ۲۹۰۰ و ۳۵۰۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا