تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد برکت (۶ مرداد ۹۹)

گروه دارویی برکت با نماد برکت اولین بار در سال ۹۵ در بازار سرمایه عرضه شد. هلدینگ برکت، دومین شرکت بزرگ شرکت‌های داروساز بازار سرمایه از نظر ارزش بازار است. برکت سهامدار عمده چندین شرکت مختلف دارویی است که از میان این شرکت‌ها تنها هلدینگ دارویی البرز تا کنون در بورس عرضه شده‌اند.

حرکت پرشتاب نماد برکت در مسیر صعودی از اواسط خرداد آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در یک سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری ‌که در دو ماه اخیر بازدهی ۲۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

پتانسیل اصلی این شرکت، عدم اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به صنعت دارو است. در این صورت افزایش قیمت ارز منجر به افزایش قیمت محصولات تولیدی خواهد شد که با فرض ثابت بودن حاشیه سود، منجر به افزایش EPS می‌گردد. پتانسیل دیگر شرکت، عرضه اولیه شرکت‌های زیر مجموعه در بازار سرمایه است. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی نشان داده شده است.

از نظر نموداری سهم در سقف کانال یک ساله قرار دارد و در صورت شکست این سقف پتانسیل رسیدن به سقف کانال بعدی وجود دارد.

نکته قابل توجه، افزایش محسوس حجم معملات روزانه از زمان شروع رالی صعودی اخیر است.

مقاومت‌های پیش روی این نماد به ترتیب ۵۵۰۰ و ۹۰۰۰ تومان و حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۲۸۰۰ و ۲۵۰۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن