اخبار

ثبت نام برای عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی چه شرایطی دارد؟

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت خبر از برگزاری مجمع‌ عادی به طور فوق‌العاده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی داد و همچنین شرایط ثبت نام برای عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را اعلام کرد.

به گزارش اخبار بورس، حسین فهیمی، سخنگوی آزادسازی سهام عدالت، در خصوص انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت اعلام کرد: بعد از آنکه در مرحله نخست سهامداران، روش‌های مستقیم و غیرمستقیم اداره سهام عدالت را انتخاب کردند، در مرحله دوم حدود ۱۹ میلیون نفر توانستند معاملات را انجام دهند.

اکنون در راستای سیاست آزادسازی سهام عدالت، در ششمین مرحله از این فرآیند مقرر شده است که با برگزاری مجامع الکترونیکی و انتخاب اعضای هیئت مدیره، سازماندهی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی این بار به لحاظ مدیریتی صورت گیرد تا بر اساس هدف مقام معظم رهبری، مدیریت، مالکیت و انتقال دارایی‌های سهام عدالت به مشمولان سهام عدالت واگذار شود.

به این ترتیب، طی هفته‌های آینده، مجمع عادی بطور فوق‌العاده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تشکیل می‌شود و هر کدام از شرکت‌ها، پنج عضو اصلی و دو عضو علی‌البدل خواهند داشت. بنابراین در مجموع ۱۶۰ عضو هیئت مدیره در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی خواهیم داشت تا مدیریت این شرکت را بر عهده بگیرند.

شرایط ثبت نام متقاضیان برای عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی

شرایطی که برای ثبت نام متقاضیان به منظور عضویت در هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تعیین شده است، به شرح زیر است:

  • داشتن سابقه تحصیلی با مدرک کارشناسی از یکی از مراکز آموزش عالی که همراه با سوابق اجرایی موثری در این زمینه باشد. رشته تحصیلی باید مرتبط با مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری باشد که ترجیحاً رشته‌های مدیریت مالی، حسابداری، حقوق، اقتصادی یا رشته های مرتبط با آن‌ها، اولویت دارند. با این وجود افرادی که رشته‌های تحصیلی دیگر غیر از این رشته‌های مرتبط دارند، باید سوابق اجرایی قابل‌توجهی داشته باشند.
  • متقاضیان باید با ثبت نام در سامانه ستان به آدرس setan.seo.ir اعلام آمادگی کنند. اگر افراد تمایل دارند که به صورت حضوری اقدام کنند، باید از طریق مراجعه به ادارات کل امور اقتصادی استان، با تکمیل فرم‌های مورد نظر ثبت‌نام را انجام دهند. طبق آخرین مصوبه شورای عالی بورس، این امکان فراهم شده که کمیته صلاحیت از تعداد یک، به ۱۰ کمیته افزایش پیدا کند تا در دوره زمانی کوتاه‌تر بررسی صلاحیت انجام شود تا کسانی که از مدرک کارشناسی مرتبط و سوابق اجرایی برخوردار هستند، حداقل نصاب نمره را کسب کنند. در پایان تعیین صلاحیت‌ها، مشمولان میلیونی سهام عدالت باید از بین نامزدها، اصلح‌ترین را به عنوان اعضای هیئت مدیره انتخاب کنند تا آینده سرمایه‌گذاری‌ها را در یک مسیر رو به رشد و توسعه‌ای قرار دهند.
منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا