اخبار

پذیره نویسی صندوق داریک در فرابورس از شنبه

یک صندوق سرمایه گذاری تازه به ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان از شنبه (۲۱ تیر) تا آخرین روز کاری هفته پیش‌رو پذیره نویسی می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری مهر، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت اعتماد داریک با نماد « داریک » از روز شنبه به مدت پنج روز کاری در فرابورس پذیره نویسی خواهد شد.

ابوالفضل شهرآبادی، مدیر این صندوق، این پذیره نویسی را فرصتی جدید برای فعالان بورس دانسته است.

مدیرعامل شرکت سبدگردان داریک اظهار کرد، این شرکت در حال حاضر در حال معرفی اولین صندوق سرمایه گذاری خود به بازار سرمایه است و از شنبه تا چهارشنبه هفته آتی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت اعتماد داریک در بازار فرابورس پذیره نویسی می‌شود.

شهرآبادی این صندوق را قابل معامله (ETF) و دارای درآمد ثابت عنوان کرد و گفت، این نوع از صندوق‌ها عمده درآمد خود را در ابزارهای دارای درآمد ثابت مانند سپرده‌ها، گواهی‌های سپرده و اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری می‌کنند و تا ۱۰ درصد از منابع خود را نیز می‌توانند به سرمایه‌گذاری در سهام اختصاص دهند.

وی در خصوص ویژگی‌های این صندوق گفت، صندوق داریک یک صندوق ۱۰۰ میلیارد تومانی است که حداقل باید ۱۰ میلیارد تومان آن در پذیره نویسی خریداری شود.

او سرمایه گذاری در این صندوق را مناسب افرادی با ریسک پذیری پایین‌تر دانست که ریسک کم و سود تضمین شده‌ای در حدود ۲۰ درصد دارد.

در پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری اعتماد داریک در بازار فرابورس حداکثر واحد قابل خریداری برای هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی نامحدود بوده و بازار معاملات ثانویه این صندوق، بازار ابزارهای نوین مالی است.

تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار این صندوق نیز ۱۰۰ میلیون واحد بوده و حداقل و حداکثر تعداد واحدهای سرمایه‌ گذاری عادی قابل پذیره نویسی داریک به ترتیب ۹ و ۹۹ میلیون واحد است.

منبع
مهر
برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن