اخبار

جزئیات جلسه غیرعلنی نمایندگان با وزیر امور خارجه | تیم مذاکره‌کننده عملکرد بهتری نسبت به دولت قبل داشتند

عضو هیئت رئیسه مجلس ضمن ارائه توضیحاتی در مورد جزئیات جلسه غیرعلنی نمایندگان با وزیر امور خارجه، اعلام کرد که هرگونه توافق با طرف مذاکره‌کننده باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد جزئیات جلسه غیرعلنی نمایندگان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، علی باقری‌کنی، رئیس تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین، گفت: در این جلسه وزیر امور خارجه و آقای باقری گزارشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از روند کاری تیم مذاکره‌کننده ارائه کردند که این گزارش از عملکرد بهتر این تیم فعلی نسبت به تیم مذاکره‌کننده دولت قبل حکایت داشت.

سلیمی بدون اشاره به جزئیات گزارش میهمانان جلسه غیرعلنی امروز مجلس درباره مذاکرات اظهار کرد: مسیری که تیم مذاکره‌کننده فعلی پیموده یک مسیر مین‌گذاری شده است، اما با وجود این عملکرد خوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مذاکرات داشته است.

وی بیان کرد: در این جلسه نمایندگان نقطه نظرات و دغدغه‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درباره برداشته شدن تحریم‌ها، ‌تصمیم لازم برای تداوم اجرای تعهدات از سوی  غربی‌ها و… مطرح کردند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه هرگونه توافق با طرف مذاکره‌کننده باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، خاطرنشان کرد: ما بسته پیشنهادی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درباره توافق ارائه کرده‌ایم و حال توپ در زمین آمریکا و غرب است و آن‌ها هستند که باید تصمیم مناسب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ درباره توافق بگیرند.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا