اخبار

جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد چیست؟

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد را اعلام کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایسنا، اقبال شاکری، یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی جزئیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد را اعلام کرد. شاکری با اشاره به این طرح گفت: بر اساس این طرح کلیه تولیدکنندگان محصولات زنجیره فولاد غیر از محصولات لوله و پروفیل با رعایت مفاد بند ج ماده ۳۶ قانون احکام دائمی برنامه ششم توسعه کشور برای فروش داخلی ملزم به عرضه و فروش در بورس کالا هستند و معامله محصولات فولاد در خارج از بورس ممنوع می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر فروش مواد اولیه محصولات زنجیره فولاد خریداری شده از بورس کالا ممنوع است و متخلفین به دلیل اخلال در بازار و نظام اقتصادی به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند. بر اساس این طرح، واحدهای کوچک زنجیره فولاد با تشخیص وزارت صمت و با تشکیل تعاونی، معاملات بورسی خود را از طریق تعاونی انجام می‌دهند.

شاکری در پایان توضیحاتش پیرامون این طرح گفت: بر اساس این طرح صادرات کلیه محصولات زنجیره فولاد صرفاً پس از عرضه هفتگی توسط تولیدکنندگان در بورس کالا و به میزان مازاد عرضه ثبت شده در بورس کالا به صورت ماهانه مجاز است و حداکثر زمان مجاز صادرات آن کالا شش ماه است. همچنین کمیته رصد و پایش بازار فولاد متشکل از اعضای مشخصی تشکیل خواهد شد تا بر اجرای قانون نظارت کند. در این کمیته نمایندگانی از بخش خصوصی، انجمن‌های تخصصی و تشکل‌های اقتصادی حضور دارند.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا