اخبار

فملی بزرگ‌ترین شرکت از لحاظ ارزش اسمی شد

براساس نتایج دو مجمع فوق‌العاده و عادی بطور فوق‌العاده شرکت ملی صنایع مس ایران با نماد فملی، افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این نماد تایید شد تا به بزرگ‌ترین شرکت از لحاظ ارزش اسمی تبدیل شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، براساس نتایج مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت ملی صنایع مس ایران با نماد فملی که با حضور ۶۰.۹ درصدی سهامداران تشکیل شد، با افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی این نماد از محل سود انباشته موافقت شد.

بدین ترتیب، فملی به منظور تأمین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح‌های توسعه‌ای و اصلاح ساختار مالی، سرمایه فعلی را از ۲۰ به ۴۰ هزار میلیارد تومان رساند تا در جایگاه بزرگ‌ترین شرکت از لحاظ سرمایه اسمی قرار گیرد.

موضوع برگزاری مجمع عادی بطور فوق‌العاده شرکت مذکور، واگذاری سهام شرکت جهان فولاد سیرجان بود که مقرر شد تا مشمولین اعطای سهام (بازنشستگان، شاغلین و پیمانکاران قراردادهای دوره‌ای) طبق نظر هیئت مدیره اعلام و اختیار واگذاری در رابطه با نحوه و میزان سهام‌ها به هیئت مدیره تفویض شود.

همچنین در این مجمع برای انجام طرح فعالیت‌های اجتماعی مصوب شد تا مبلغ ۵ میلیارد تومان برای شهرستان اهر با حفظ شرایط مصوبه مورد اشاره پرداخت شود. پیرو بند ۱۵ صورت‌جلسه خلاصه مذاکرات مجمع سالیانه ۲۹ تیر ۱۴۰۰، ۱۰۰ میلیارد تومان به مبلغ مصوب قبلی اضافه شد.

برای احداث، تعریض و ترمیم جاده داوران (شهرستان رفسنجان) ۷۰ میلیارد تومان و به منظور حمایت از کودکان بی‌سرپرست نسبت به ساخت و اهدای ساختمان پرورشگاه ایتام در استان کرمان تا سقف ۶ میلیارد تومان هزینه شود.

اختیار خرید زمین تحت مالکیت ایمیدرو در منطقه شهربابک تا سقف مبلغ کارشناسی ۲۰ میلیارد تومان و اهدای آن به دانشگاه علوم پزشکی کرمان جهت احداث بیمارستان در منطقه شهربابک به شرکت ملی صنایع مس ایران واگذار شد. همچنین نسبت به پرداخت پاداش مجمع فوق‌العاده و عادی بطور فوق‌العاده به نیروها نیز تاکید شد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا