تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد فسرب (۱۳ مهر ۹۹)

شرکت ملی سرب و روی ایران با نماد فسرب اولین بار در سال ۸۰ در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی این شرکت، سرمایه‌گذاری و تولید سرب و روی است.

سهامدار عمده شرکت ملی سرب و روی ایران، یک شرکت بورسی با نماد کروی است.

حرکت پرشتاب نماد فسرب در مسیر صعودی از اواخر بهمن ۹۸ همزمان با نمادهای هم‌گروهی آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در سال‌های‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری که در مدت شش ماه بازدهی ۶۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

به طور کلی توصیه می‌گردد در زمان تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های فلزی خصوصا سرب و روی، در کنار بررسی وضعیت اقتصاد جهانی، چشم‌انداز قیمت‌های جهانی سرب و روی و همچنین نوسانات نرخ ارز مد نظر قرار گیرد.

از نظر نموداری، سهم فسرب خط روند میان‌مدت شش ماهه خود را پس از تشکیل الگوی کلاسیک سقف دوقلو شکسته و در روند اصلاحی قرار دارد.

حمایت‌ سهام فسرب ۲۶۰۰ تومان و مقاومت آن نیز ۳۵۰۰ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا