تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد غگل (۷ مرداد ۹۹)

شرکت گلوکازان با نماد غگل اولین بار در سال ۸۰ در بازار سرمایه عرضه شد. نماد غگل سال گذشته یکی از بزرگترین افزایش سرمایه‌های انجام شده در تاریخ بورس را با مقدار ۲۹۰۰ درصد به ثبت رساند.

سهم غگل در تاریخ ۱۳ بهمن جهت برگزاری مجمع فوق‌العاده به منظور تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه ۲۹۰۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها بسته شد. سهم در تاریخ ۱۹ اسفند با یک گپ ۷۰ درصدی بازگشایی شده و در روزهای بعد با تقاضای خرید بالایی رو به رو شده، به طوری که طبق آخرین قیمت تابلو، بازدهی بیش از ۲۷۰ درصدی (نسبت به روز بسته‌شدن سهم) این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

پتانسیل اصلی نماد غگل، عدم اختصاص ارز دولتی به دانه‌های روغنی است. در این صورت افزایش قیمت ارز منجر به افزایش قیمت محصولات تولیدی خواهد شد که با فرض ثابت بودن حاشیه سود، منجر به افزایش EPS می‌گردد.

از دلایل دیگر اقبال بازار به این سهم می‌توان به رقیق شدن قیمت سهم پس از افزایش سرمایه (قیمت تئوری ۳۸۰ تومان) و بهبود ناترازی صورت‌های مالی پس از افزایش سرمایه اشاره کرد.

از نظر نموداری، سهم در موج ۵ از (۳) قرار دارد و اهداف بسیار بالایی می‌تواند داشته باشد.

مقاومت‌های پیش رو به ترتیب ۱۵۰۰ و ۱۷۵۰ تومان و حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۹۵۰ و ۷۵۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن