اخبار

ورود بازارگردانان بزرگ در تمام نمادهای بورسی از هفته آینده

طبق گفته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازارگردانان بزرگ از این هفته با هدف ایجاد تعادل وارد بازار بورس می‌شوند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از باشگاه خبرنگران جوان، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری خود پیرامون نقش بازارگردانان در بازار سرمایه گفت: سعی داریم تا بازارگردانان بزرگ را از این هفته وارد بازار کنیم، به علت آنکه بازارگردانی علاوه بر افزایش قیمت سهام می‌تواند بازار را تا حد زیادی به تعادل برساند.

او اضافه کرد: بحث دیگری که قرار است از هفته دیگر در بازار سرمایه مورد توجه قرار گیرد، اوراق تبعی است که تا حد زیادی به سهامداران اطمینان خاطر می‌دهد. این مسئله فردا در جلسه شورای عالی بورس بررسی می‌شود.

رئیس سازمان بورس همچنین گفت: در حال حاضر بازارگردانان زیادی در بازار سرمایه داریم، اما از آنجایی که عمق بازار به مرور افزایش می‌یابد، نیازمند این هستیم که بازگردانان بزرگتری را وارد این بازار کنیم و در ادامه باید به این مسئله توجه کرد که ما تا چند وقت پیش در تمامی نماد‌ها شاهد حضور بازارگردانان نبودیم، اما قرار است از هفته دیگر بازارگردانان در همه نماد‌ها به طور فعال حضور پیدا کنند.

قالیباف توضیح داد: بازار سرمایه مکانی است که همیشه قیمت‌ها در آن ثابت نیست و همیشه با نوسان مواجه هستند. سرمایه‌داران نباید با نگاه کوتاه‌مدت به این بازار بیایند.

او همچنین اضافه کرد: افراد کم‌تجربه باید برای کاهش ریسک در سرمایه‌گذاری خود به شرکت‌های سرمایه‌گذاری مراجعه کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار همچنین در پاسخ به یک سوال در رابطه با میزان پذیره‌نویسی پالایشی یکم توضیح داد: رقم نهایی پذیره‌نویسی پالایش یکم در بورس باید با اطلاعات بانک‌ها تجمیع شود، چرا که بانک‌ها هم در این روند دخیل هستند.

او در ادامه بیان کرد: طبق آخرین اطلاعات بنده، رقم پذیره‌نویسی از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشته است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا