اخبار

نامه رئیس سازمان بورس به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه برای بررسی اثرات وضع عوارض صادراتی پتروشیمی گازی

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با ارسال نامه ای به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، خواستار بررسی اثرات وضع عوارض صادراتی پتروشیمی های گازی بر بازار سرمایه شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با ارسال نامه ای به حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ خواست تا جوانب و اثرات تصمیم‌گیری در خصوص وضع عوارض صادراتی پتروشیمی های گازی مانند قیر، متانول، اوره، پلی اتیلن و غیره بر بازار سرمایه بررسی شود.

در بخشی از این نامه آمده است که نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار آمادگی دارد تا در جلساتی مشترک، توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کند.

نامه رئیس سازمان بورس به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه
نامه عشقی به حاجی‌بابایی
برای مشاهده در سایز بزرگ‌تر، بر روی عکس کلیک کنید.

خبری مبنی بر مشمولیت مالیاتی برای صادرات محصولات معدنی و پتروشیمی (به صورت خام و نیمه خام) در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ منتشر شد. این خبر به این معنی است که بر اساس بند «ت» تبصره عوارض و مالیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، درآمد حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در همه نقاط کشور مشمول مالیات می‌شود.

تعریف و فهرست مواد خام و نیمه خام مذکور با پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تهیه می‌شود و در مدت سه ماه پس از تصویب، این قانون به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا