اخبار

سران سه قوه فردا برای بهبود اوضاع بورس تشکیل جلسه می‌دهند

بنا بر اعلام عضو هیئت رئیسه مجلس، جلسه‌ فردا (دوشنبه ۳۰ فروردین) سران سه قوه با محوریت بررسی اقدامات برای بهبود اوضاع بورس برگزار خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مجلس، ضمن اشاره به وضعیت بسیار منفی این روزهای بازار بورس، از تشکیل جلسه فردای سران سه قوه برای بهبود اوضاع بورس خبر داد. وی در این رابطه گفت: متأسفانه با سوءمدیریت‌ها و با اشکالاتی که در نوع اداره و نظارت بر بازار سرمایه و همچنین تضاد منافعی که برای برخی از افراد در سطح شورای عالی بورس بوده و به همراه سیاست‌های غلط دولت در بورس، سرمایه‌داران خرد بسیار آسیب دیدند. تلاش‌ها و اقدامات فراوانی هم از سوی مجلس انجام شد و نهایتاً با پیگیری‌های مجلس و شخص قالیباف، مقرر شده تصمیم‌گیری درباره بورس در دستور کار جلسه فردا دوشنبه (۳۰ فروردین) شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه قرار گیرد و درباره بورس تصمیم‌گیری شود.

این نماینده و عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: از رؤسای سه قوه انتظار می رود تصمیماتی اتخاذ کنند که بازار سرمایه از این وضعی رهایی یابد و سهامدارانی که ضررهای فراوان زیادی کردند -به‌ویژه حقیقی‌ها- امیدوار شوند و اعتمادِ از دست رفته برگردد. همچنین تصمیماتی برای کسانی که با استفاده از رانت‌های اطلاعاتی سودهای زیادی به دست آوردند، گرفته شود.

حاجی‌دلیگانی در پایان نیز گفت: واقعیت این است که ادامه روند فعلی، باعث خروج هرچه بیشتر سرمایه‌ها از بورس می‌شود و با افزایش بی‌اعتمادی، مردم به‌ سمت خرید ارزهای دیجیتالی، ارز، سکه و مسکن خواهند رفت. بنابراین نتیجه جلسه سران سه قوه در دوشنبه بسیار مهم بود و با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، می‌تواند حرکت تشویق‌کننده مردم باشد.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا