تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد های‌وب (۱۲ شهریور ۹۹)

شرکت داده گستر عصر نوین با نماد های‌وب اولین بار در سال ۹۶ در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی شرکت ارائه خدمات انتقال داده‌ها و خدمات جانبی آن و سایر خدمات کامپیوتری و مخابراتی است.

رشد شتابان نماد های‌وب از اواخر اسفند ۹۸ آغاز گردیده است. البته روند قیمت این سهم همواره در سالیان اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری‌ که در شش ماه اخیر بازدهی ۲۵۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

طبق شفاف‌سازی صورت گرفته در سایت کدال، با شروع بيماری کرونا، درآمد شرکت بر اساس گزارش عملکرد ماهانه منتشر شده در سامانه کدال از لحاظ تعداد مشترکين و همچنين مبلغ درآمد افزايش داشته و همچنين با توجه به دورکاري پرسنل، هزينه‌هاي سربار شرکت روند کاهشي داشته است. بنابراین شرایط موجود، افزایش سود عملیاتی را (بر خلاف بسیاری از شرکت‌ها) برای شرکت ها‌ی‌وب رقم زده است.

علاوه بر این، بالاخره گمانه‌زنی‌ها در رابطه با افزایش سرمایه شرکت به وقوع پیوست و شرکت از پیشنهاد هیئت مدیره جهت افزایش سرمایه ۵۰۰ درصدی طی مدت ۲ سال و برای چند مرحله خبر داد.

طبق گزارش توجیهی هیئت مدیره که در سامانه کدال منتشر شده، افزایش سرمایه مذکور از مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان به مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان بوده که ۶۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته، ۲۰۰ میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها (زمین و ساختمان) و ۱۲۰۰ میلیارد تومان از محل آورده نقدی عنوان شده است.

در این گزارش به ارزیابی مالی طرح افزایش سرمایه نیز اشاره‌ شده است و طبق برآوردها، سود خالص این شرکت در صورت افزایش سرمایه، از ۶۸۵ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ به ۳۶۲۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۴ شمسی افزایش پیدا می‌کند.

از نظر نموداری سهم در موج ۵ از (۵) قرار دارد و پس از طی ۵ موج صعودی مستعد وارد شدن به فاز اصلاحی است. حمایت‌های سهم به ترتیب ۳۱۰۰ تومان و ۲۶۰۰ تومان بوده و مقاومت آن نیز ۴۴۰۰ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا