آموزشویدئو

دسترسی به گزارش شرکت‌ها در کدال چگونه است؟

سایت کدال سامانه‌ای است که فعالان بازار سهام می‌­توانند از طریق آن به گزارش‌ شرکت‌های پذیرش شده در بورس و فرابورس دسترسی یابند. در این سایت صورت­‌های مالی، اطلاعیه‌ها و دیگر اسناد مرتبط با شرکت­‌های بورسی منتشر می‌شوند که استفاده از این اطلاعات برای سهامداران و به ویژه تحلیل­گران بنیادی بسیار مفید است. در این مقاله به نحوه استفاده و دسترسی به گزارش هایی که روی این سایت قرار می­‌گیرند، می‌­پردازیم.

اطلاعاتی که روی سایت کدال قرار می­‌گیرند، در بازه‌­های مختلف منتشر می‌­شوند و دو راه برای دسترسی به گزارش ها در این سایت وجود دارد.

یکی از این روش‌­ها، استفاده از سایت tsetmc.com است که می­‌توان با توجه به اطلاعاتی که روی این سایت قرار می­‌گیرد، از اطلاعیه­‌های کدال مطلع شد.

از قسمت اطلاعیه‌­ها در سایت tse می‌­توانید اطلاعات منتشر شده توسط ناشران در کدال را مشاهده نمایید.

اطلاعات و صورت‌های مالی نماد در دو قالب مختلف pdf و excel با توجه به تاریخ و زمان انتشار روی سایت قرار می­‌گیرند که با انتخاب هر یک می­‌توانید اطلاعات آن گزارش را مشاهده کنید. برای اطلاع از زمان ارسال اطلاعیه­‌ها، تاریخ ارسال در صفحه درج گردیده است.

در روش دوم می‌توانید در گوگل سایت کدال را جستجو کنید و اطلاعات کلیه شرکت­‌ها با توجه به تاریخ منتشر شدن­شان روی سایت نمایش داده می­‌شود.

در بخش جست­جوی اطلاعیه‌­های این سایت می­‌توانید در بخش جست­جوی نماد، شرکت را جست­جو کنید تا اطلاعات مربوط به سهم شرکت مورد نظر را به دست آورید.

به عنوان مثال، اگر اطلاعات شرکت نیرومحرکه را بخواهید، می­‌توانید با جستجوی نماد آن که « خمحرکه » است، اطلاعات و گزارش‌های شرکت را به دست آورید. سایر اطلاعیه­‌های شرکت مانند آگهی دعوت به مجامع یا صورت­‌های مالی نیز از جمله گزارش­‌هایی هستند که با انتخاب نماد سهم و جست­جوی نوع گزارش در کدال به طور کامل و بر اساس زمان انتشار، از قدیم به جدید برای شما نمایش داده می­‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن