آموزشویدئو

چطور از سایت TSETMC استفاده کنیم؟

در مطالب پیشین در رابطه با دو سایت کدال و  TSETMC توضیح دادیم، در این مطلب قصد داریم به ادامه توضیحات در رابطه با سایت TSETMC بپردازیم و آموزش ویدئویی استفاده از مطالب موجود در صفحه نخست این سامانه را آغاز کنیم.

هنگامی که وارد سایت TSETMC.com می‌‌‌شوید، پس از انتخاب زبان مورد نظر وارد صفحه خانه یا همان صفحه « در یک نگاه » می‌‌‌شوید.

در صفحه اصلی دو قسمت برای شما نمایش داده می‌شود که بخش بالا مربوط به بورس و بخش پایی‌تر مربوط به فرابورس است. علاوه بر این موارد، شاخص‌‌‌های منتخب، بازار نقدی بورس در یک نگاه، تاثیر نمادهای مختلف در شاخص بورس و فرابورس در روز را نیز می‌‌‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

در صفحات دیگر این سایت، اطلاعات تخصصی‌‌‌تری نمایش داده می‌‌‌شوند. برای مثال در بخش بورس اوراق بهادار تهران اطلاعاتی مانند پیام ناظر بازار، شاخص‌ها، قیمت‌‌‌ها، عرضه و تقاضا، ابزار مشتقه و اوراق بدهی، افزایش‌‌‌ها و تغییرات و نمادهای مشمول تعلیق و همه اطلاعات مربوط به بورس اوراق بهادار را می‌‌‌توانید مشاهده کنید.

در زیر شاخه فرابورس هم همانند بورس، این اطلاعات قابل مشاهده هستند.

بورس انرژی، شبکه کدال، صندوق‌‌‌های سرمایه‌‌‌گذاری و بورس کالا هم دیگر زبانه‌های قابل دسترسی در سایت TSETMC هستند که کاربران برای دسترسی به اطلاعات بیشتر در حوزه بازار بورس می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

زبانه‌های دیگری نیز در بالای صفحه این سایت وجود دارند که یکی از مهم‌‌‌ترین آن‌‌‌‌‌‌ها دیدبان بازار است. در قسمت دید‌‌‌بان بازار شما می‌‌‌توانید اطلاعات و آمار و ارقام سهام تمامی شرکت‌‌‌های فعال در بورس و فرابورس که در بازار فعال هستند را مشاهده کنید.

در این بخش جدولی وجود دارد که براساس صنعت و گروه سهام تفکیک شده است و تمامی اطلاعات مربوط به معاملات روز سهام در آن قابل مشاهده است. برای مثال، در گروه بیمه، لیست مامی اطلاعات مربوط به سهام گروه بیمه در اختیار شما قرار می‌‌‌گیرد. در بخش تنظیمات نیز امکان تغییر تنظیمات این جدول وجود دارد و برای مثال می‌توانید ستون‌‌‌هایی را از این جدول حذف یا به آن اضافه نمایید.

برای جستجو و مشاهده نماد مورد نظرتان می‌‌‌توانید از علامت ذره‌‌‌بین در زبانه‌های بالای سایت TSETMC استفاده کنید و با تایپ کردن نام نماد می‌‌‌توانید نماد مورد نظرتان را پیدا کرده و با انتخاب آن، وارد صفحه مربوط به آمار و اطلاعات سهم مورد نظر ‌‌‌شوید و از اطلاعات جزئی‌‌‌تر مربوط به سهم اطلاع پیدا کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن