تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد حتاید (۶ مهر ۹۹)

شرکت تاید واتر خاورمیانه با نماد حتاید اولین بار در سال ۸۳ در بازار سرمایه عرضه شد. موضوع فعالیت شرکت، عبارت است از اجرای هرگونه خدمات کشتیرانی از جمله نمایندگی خطوط کشتیرانی و انجام هرگونه خدمات بندری از جمله تخلیه و بارگیری، عملیات کانتینری و بارشماری.

در حال حاضر بخشی از درآمد شرکت تاید واتر خاورمیانه، هزینه مربوط THC مربوط به کلیه عملیات کانتینری است که از مرداد ۹۷، هزینه ریالی آن بر اساس سامانه نیما محاسبه و وصول می‌گردد. در ادامه جریان ورود نقدینگی حقیقی نشان داده شده است.

حال با توجه به افزایش نرخی که در هفته‌های اخیر در بازار آزاد برای دلار رخ داده و اینکه احتمالا این افزایش نرخ با شیب ملایم‌تر در بازار نیما نیز به وقوع خواهد پیوست، می‌توان به اثرات مثبت آن در گزارش‌های ماه‌های آتی حتاید امیدوار بود.

طبق اطلاعیه موجود در سایت کدال، حتاید یک افزایش سرمایه ۳۴۲ درصدی از محل سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار دارد.

از نظر نموداری، سهم پس از طی سیکل پنج موجی صعودی، وارد مرحله اصلاحی شده و تا شروع موج صعودی بعدی توصیه به ورود نمی‌گردد.

حمایت‌های سهم ۱۸۰۰ و ۱۶۰۰ تومان بوده و اولین مقاومت‌ پیش رو نیز ۲۳۰۰ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا