اخبار

هند تا ۲۰۳۰ به دومین اقتصاد بزرگ آسیا تبدیل می‌شود

براساس پیش بینی آی‌اچ‌اس مارکت، با افزایش تولید ناخالص داخلی هند در ۲۰۳۰، این کشور به دومین اقتصاد بزرگ آسیا تبدیل می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از ان‌دی‌تی‌وی (NDTV)، با توجه به پیش بینی آی‌اچ‌اس مارکت (IHS Markit)، هند احتمالا تا ۲۰۳۰ جایگاه ژاپن را به‌ عنوان دومین اقتصاد بزرگ آسیا می‌گیرد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که تولید ناخالص داخلی هند از آلمان و انگلیس هم پیشی گرفته و به اقتصاد شماره سه دنیا تبدیل شود.

در گزارش این موسسه آمده است که پیش‌بینی می‌شود تولید ناخالص داخلی هند از ۲.۷ تریلیون دلار در ۲۰۲۱ به ۸.۴ تریلیون دلار تا در ۲۰۳۰ برسد. این رشد سریع اقتصادی باعث می‌شود تولید ناخالص داخلی هند تا ۲۰۳۰ از ژاپن پیشی گرفته و دومین اقتصاد بزرگ منطقه آسیا پاسیفیک شود. در کل، انتظار می‌رود که هند همچنان طی دهه آینده، سریع‌ترین رشد اقتصادی را در دنیا داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین عوامل رشد اقتصاد هند، رشد طبقه متوسط جامعه در این کشور است که هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان را بالا می‌برد. پیش‌بینی می‌شود، هزینه‌کرد مردم در این کشور از ۱.۵ تریلیون دلار در ۲۰۲۰ به ۳ تریلیون دلار در ۲۰۳۰ برسد.

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی هند در سال مالی ۲۲-۲۰۲۱ برابر با ۸.۲ درصد برآورد می‌شود. این رقم، نشان از رشدی قابل ملاحظه نسبت به رکود ۷.۳ درصدی در سال مالی ۲۱-۲۰۲۰ دارد.

پیش‌بینی می‌شود اقتصاد هند در سال مالی آینده هم ۶.۷ درصد رشد داشته باشد. رشد سریع بازار مصرفی داخل و همچنین بخش بزرگ صنعت هند، این کشور را به یکی از مقاصد مهم سرمایه‌گذاری بین‌المللی در بخش‌های مختلف از جمله تولید، ساخت‌وساز و خدمات تبدیل کرده ‌است.

گفتنی است که تغییرات دیجیتالی هند، رشد تجارت الکترونیک در این کشور را تسریع کرده و دورنمای بازار مصرف طی دهه آینده را تغییر داده است.

منبع
NDTV

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا