اخبار

میثم فدایی: عرضه اولیه ها به صورت مشروط انجام می‌شوند

سرپرست فرابورس ایران از برگزاری عرضه اولیه ها به شرط اطلاع‌رسانی عمومی از یک ماه قبل خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری نبض بورس، میثم فدایی، سرپرست فرابورس ایران با بیان اینکه تقویم عرضه اولیه‌ ها طی هفته‌های آتی منتشر خواهد شد، گفت: شرط برگزاری عرضه‌ اولیه ها این است که از یک ماه قبل در مورد آن‌ها اطلاع‌رسانی عمومی شده باشد.

فدایی در توضیح حذف حجم مبنا، اظهار کرد: در سهام شرکت‌های بازار پایه، نمادهایی بودند که بیش از یک سال در صف فروش قفل بودند که بنا به عوامل مختلف بازاری، اقتصادی یا فاندامنتال نیازمند تعدیل قیمت بودند. بنابراین این طرح مطرح شد که حجم مبنا برای شرکت‌هایی که بیش از ۲۰ روز در صف خرید یا فروش بودند، حذف شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح، در حال حاضر بیش از ۱۰ سهم از ۲۵ سهم مشول این قانون، متعادل شدند و در یک برهه‌ای صف فروش آن‌ها طی هفت روز گذشته جمع شده است.

سرپرست فرابورس ایران بیان کرد: درباره تخلفات مکرر بازار، طرح‌هایی را به هیئت مدیره پیشنهاد دادیم تا برخی تخلفات از جمله سفارش‌های تک‌ سهمی که برای معامله‌گران آزاردهنده است و موجب اختلال روانی بازار می شود، با اخطار مواجه شوند. همچنین در صورت تخلف خودِ کارگزاران با آن‌ها برخورد خواهند کرد.

پرونده‌ای برای پذیره‌نویسی نداریم

فدایی با بیان اینکه سعی داریم طی ماه‌های آینده رویه‌های نظارتی ناظران فرابورس را تا حد امکان قانون‌مند کرده و به بازار اعلام کنیم، اضافه کرد: در فرابورس ایران، چهار شرکت بیمه‌ای طی ماه‌های گذشته پذیره نویسی شدند؛ یک شرکت‌پروژه به نام تجلی هم ثبت سرمایه شده و به زودی گشایش نماد خواهد شد. در حال حاضر هیچ پرونده‌ای برای پذیره‌نویسی نداریم.

منبع
نبض بورس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا