اخبار

کنعانی: ایران برای همکاری سازنده با آژانس آماده است

اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در آستانه نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر این که بیانیه تروئیکای اروپایی در زمان نادرستی صورت گرفت، اعلام کرد که ایران برای همکاری سازنده با آژانس آماده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری بورس نیوز، ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به بیانیه اخیر تروئیکای اروپایی در مورد مذاکرات رفع تحریم‌ها و طرح ادعا‌هایی از سوی آن‌ها علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران اظهار کرد: این اقدام اروپایی‌ها، اقدامی نادرست و نسنجیده بود که در زمان نادرستی صورت گرفت و همانطور که قبلاً تاکید کرده‌ایم ناشی از محاسبات نادرست طرف اروپایی بود.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: توصیه ما به شرکای اروپایی مذاکره برای رفع تحریم‌ها این است که مسیر سازنده‌ای را در پیش بگیرند، خطای گذشته را جبران کنند و تلاش کنند که مسیر برای توافق باز شود.

وی ادامه داد: ایران آمادگی خود را برای ادامه همکاری سازنده با آژانس اعلام کرده و می‌کند و آمادگی دارد که در مسیر زدودن تصاویر ساختگی و غیر واقعی در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران با آژانس همکاری کند، اما تاکید می‌کنیم همکاری با آژانس هم در مسیر حقوق است و هم در مسیر تکالیف. ایران همانطور که تکالیفی دارد، حقوقی هم دارد و این دو در کنار هم معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به این سوال که در برخی از اظهارنظر‌ها مطرح شده که ادامه مذاکرات برای رفع تحریم‌ها و حصول توافق در این زمینه به بعد از برگزاری انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا موکول شده است و آیا پیشنهاد و درخواستی از سوی طرف‌های مقابل در این ارتباط با ایران ارائه شده است، گفت: ما چنین درخواستی را تا این لحظه دریافت نکرده‌ایم.

منبع
بورس نیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا