اخبار

دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار بورس ابلاغ شد

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: دستورالعمل اجرایی سندباکس (محیط‌های آزمون) بازار بورس ابلاغ شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، حمید حسن‌آبادی، مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی سندباکس (محیط‌های آزمون) بازار سرمایه، اظهار کرد: محیط‌های آزمون بازار سرمایه، بستری برای محک ایده‌های نوآورانه در حوزۀ محصولات و خدمات مالی جدید اعم از بازارها، ابزارها، نهادها و راهکارهای نوین مرتبط به بازار سرمایه است که تا کنون قانونمند نشده بودند.

حسن‌آبادی تصریح کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای مسئولیت تنظیم­‌گری خود و با هدف ساماندهی به ایده‌­های نوآورانه مرتبط به بازار سرمایه اقدام به راه‌­اندازی سندباکس کرد تا از این طریق شرایطی نظیر محیط عملیاتی بازار برای طرح‌هایی که تا کنون مقررات و دستورالعملی برای آن‌ها تدوین نشده، فراهم شود.

وی ادامه داد: پس از بررسی ابعاد گوناگون طرح‌ها، نهاد ناظر در جهت تنظیم‌گری آن‌ها که می‌تواند ابزار معاملاتی جدید، بازار جدید، نهاد جدید یا راهکاری نوین برای حل یکی از چالش‌های بازار باشد، اقدام کند.

دستورالعمل اجرایی سندباکس در خرداد موافقت اصولی دریافت کرد

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس خاطرنشان کرد: در این راستا سازمان بورس در اردیبهشت ماه سال جاری مجوز و مصوبه لازم به منظور راه‌اندازی محیط آزمون (سندباکس) را از شورای عالی بورس اخذ کرد. در مرحله بعد موفق به اخذ موافقت اصولی از کارگروه مدیریت یکپارچه و هماهنگی محیط‌های آزمون وزارت امور اقتصاد و دارایی در خرداد ماه شد.

وی اضافه کرد: در گام بعد دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار سرمایه تدوین و در تیر ماه امسال در هیئت مدیره سازمان مطرح و تصویب شد. اکنون بعد از اعمال نقطه نظرات اعضای هیئت مدیره، دستورالعمل اجرایی سندباکس بازار سرمایه تکمیل و از این طریق ابلاغ می‌شود.

حسن‌آبادی بیان کرد: با ابلاغ این دستورالعمل تمامی متقاضیان که ایده‌های نوآورانه در حوزه بازار سرمایه دارند می‌توانند طرح‌های خود را که با شرایط مندرج در ماده ۶ دستورالعمل مطابقت داشته باشند به دبیرخانه شورای راهبری سندباکس بازار سرمایه مستقر در مدیریت فناوری اطلاعات سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کنند.

متن دستورالعمل اجرایی محیط‌های آزمون (سندباکس) بازار سرمایه در پایگاه قوانین و مقررات بازار سرمایه به آدرس cmr.seo.ir در دسترس است و کانال‌های ارتباطی و نحوه ارسال درخواست‌ها به دبیرخانه شورای راهبری سندباکس بازار سرمایه به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا