اخبار

وزارت برق عراق: برای افزایش تولید برق، گاز بیشتری از ایران وارد می‌کنیم

خبرگزاری رسمی عراق با انتشار گزارشی اعلام کرد که وزارت برق این کشور برای افزایش تولید برق در نیروگاه‌های این کشور، با طرف ایرانی در حال مذاکره برای خرید گاز بیشتر است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از وداع، وزارت برق عراق با اشاره به ثبات سیستم انرژی و افزایش حجم تولید برق این کشور اعلام کرد که عراق برای افزایش تولید برق به دنبال خرید گاز از ایران است تا بتواند ظرفیت جدیدی را به نیروگاه‌های خود اضافه کند.

احمد موسی، سخنگوی وزارت برق عراق اعلام کرد که ثبات زیادی در سیستم تولید برق در عراق وجود دارد و حجم تولید نسبت به سال گذشته تا ۲۲ درصد افزایش یافته است و وزارتخانه برق به افزایش ظرفیت‌های تولید و تقویت بخش توزیع ادامه می‌دهد.

موسی اظهار کرد: تصویب نشدن بودجه در پروژه‌های این وزارتخانه تأثیر به سزایی داشته است؛ زیرا وزارت برق علاوه بر نیاز به طرح سوخت‌رسانی، بدون بودجه نمی‌تواند فعالیت کند.

وی با بیان اینکه میزان واردات گاز حدود ۴۳ میلیون مترمکعب بوده در حالی که نیاز واقعی در این زمان ۵۵ تا ۶۰ میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: مذاکرات این وزارتخانه و جلسات آن با طرف ایرانی و با هماهنگی وزارت نفت برای ساماندهی آزادسازی سوخت برای راه‌اندازی نیروگاه‌ها ادامه دارد؛ به ویژه اینکه در آستانه معرفی ظرفیت‌های جدید تولیدی به سامانه تولید برق عراق هستیم.

منبع
وداع

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا