اخبار

کارگروه مشترک مجلس و دولت برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تشکیل شد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروه مشترک مجلس و دولت برای تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری تسنیم، غلامرضا مرحبا، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح آخرین وضعیت سهام عدالت جاماندگان، گفت: در ماه‌های انتهایی عمر دولت قبل، کمیسیون اقتصادی مجلس طرحی را مبنی بر تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تصویب کرد و در دستور کار قرار داد.

مرحبا با بیان اینکه تعداد افراد جامانده از دریافت سهام عدالت حدود ۲۰ میلیون نفر و اغلب این افراد نیز از اقشار واجد شرایط اخذ سهام عدالت هستند، اظهار کرد: در طرح کمیسیون اقتصادی آمده بود که افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و رزمندگان معسر در مرحله اول، تا سقف ۱۰ میلیون نفر از محل دارایی‌های دولت، سهام عدالت به آن‌ها اختصاص یابد اما دولت دوازدهم همکاری نکرد؛ لذا مسئله مسکوت ماند.

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به تغییر رویکرد دولت جدید و ابراز تمایل آن برای حل مسئله، بیان کرد: ریاست جمهوری به وزرای اقتصاد و کار دستور داد که در این زمینه همکاری‌های لازم انجام شود و از سوی دیگر مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در گزارشی اشاره کرده که منابع این موضوع از محل کدام دارایی‌های دولت تامین شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به تشکیل کارگروه مجلس و دولت، تاکید کرد: در حال حاضر پیگیری حل مسئله جاماندگان سهام عدالت در اختیار کارگروه مشترک متشکل از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت اقتصاد است و مقرر شده است مسئله جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شود.

مرحبا در پایان خاطرنشان کرد: قرار است در این کارگروه با همکاری دولت منابع لازم برای پیش برد این طرح تعیین شود تا این طرح در مجلس نهایی شده و با همراهی مجلس و دولت به مرحله اجرا برسد.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا