اخبار

سود سال مالی ۹۸ چگونه به سهامداران عدالت پرداخت می‌شود؟

مصوبه شورای عالی بورس درباره نحوه پرداخت سود سال مالی ۹۸ به دارندگان سهام عدالت از سوی مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس ابلاغ شد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، سعید محمد علیزاده، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس مصوبه شورای عالی بورس در خصوص نحوه پرداخت سود سال مالی ۹۸ دارندگان سهام عدالت را ابلاغ کرد. مخاطب این ابلاغیه کلیه شرکت‌های بورسی و فرابورسی و حساب‌رسان معتمد سازمان را شامل می‌شود.

بر طبق این ابلاغیه که مصوب ۲۲ مهر است و به تازگی ابلاغ شده، مقرر شده است که سود سال مالی ۹۸ سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر متعلق به سهامداران برای مشمولینی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند به حساب‌های معرفی شده از سوی سرمایه‌گذاران واریز شود. همچنین تعیین شده است که سود سال ۹۸ برای مشمولینی که روش غیر مستقیم را برگزیده‌اند، به حساب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت هر استان واریز شود.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی موظف هستند حساب‌های خود را به شرکت‌های سرمایه‌پذیر معرفی کنند و تا زمان انجام تکلیف قانونی طبق آیین‌نامه آزادسازی سهام عدالت، ضمن ارائه‌ی تعهدنامه‌ای به سازمان بورس و بازرس قانونی، امکان دخل و تصرف در آن را از خود سلب کنند.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا