تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد کچاد (۱ مرداد ۹۹)

از شرکت صنعتی معدنی چادرملو با نماد کچاد در کنار شرکت صنعتی معدنی گل‌گهر، به عنوان دوقلوهای بزگ تولید کننده سنگ آهن در کشور یاد می‌گردد.

رشد شتابان نماد کچاد از اوایل فروردین ۹۹ آغاز گردیده است. البته روند قیمت این سهم همواره در سالیان اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری‌که در سه ماه اخیر بازدهی ۲۲۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

از پتانسیل‌های این سهم می‌توان به افزایش قیمت‌های جهانی سنگ آهن در اثر کاهش ریسک کرونا، افزایش قیمت ارز در داخل کشور و طرح‌های توسعه شرکت اصلی و معادن و شرکت‌‌‌های زیر مجموعه اشاره کرد.

نکته دیگر اینکه در هفته اخیر برخی اخبار مبنی بر عرضه صندوق ETF چهارم به بازار مخابره شده است. اگر چه محتوای این صندوق به طور رسمی تایید نگردیده، اما گمانه زنی‌ها از احتمال حضور شرکت‌های معدنی در این صندوق حکایت دارد که در صورت صحت، موجب ایجاد انتظارات مثبت در نمادهای مرتبط از جمله کچاد خواهد شد.

 در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

مجمع عمومی سالانه نماد کچاد در اوایل تیر ماه برگزار شد و سود نقدی ۷۰ تومانی برای هر سهم بین سهامداران توزیع گردید. این نماد در روز بازگشایی با افزایش قیمت ۲۸ درصدی مواجه شد.

از نظر نموداری، سهم در ریز موج ۴ از ۵ قرار دارد و به زودی با پایان این موج، موج صعودی ۵ از ۵ آغاز می‌گردد. به علاوه با توجه به شکست سقف کانال ۲ ساله، پیش‌بینی می‌گردد که سهم طی موج مذکور تا سقف کانال بعدی حرکت کند. 

مقاومت‌های پیش رو این نماد به ترتیب ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰ تومان و حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۲۰۰۰ و ۱۸۰۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن