تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد ختوقا (۸ مهر ۹۹)

گروه صنعتی قطعات اتومبیل ایران با نماد ختوقا اولین بار در سال ۸۲ در بازار سرمایه عرضه شد. هلدینگ ختوقا سهامدار عمده چندین شرکت تولیدکننده قطعات اتومبیل است. از میان این شرکت‌ها،‌ شرکت خشرق تا کنون در بورس عرضه شده‌اند.

حرکت پرشتاب نماد ختوقا در مسیر صعودی از اواخر اسفند ۹۸ همزمان با سایر نمادهای هم‌گروهی آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در دو سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری که ظرف مدت چهار ماه بازدهی ۶۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی نشان داده شده است.

در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر عرضه خودرو در بورس کالا شنیده می‌شود که در صورت وقوع، (با توجه به اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار) می‌تواند پتانسیل اصلی شرکت‌های خودروسازی و به تبع آن قطعه‌سازی مانند ختوقا برای افزایش سودآوری باشد.

از نظر نموداری، سهم پس از شکست کانال صعودی یک ساله، تا سقف کانال بعدی پیشروی نموده اما متاسفانه پس از برخورد به سقف بعدی، با اصلاح شدیدی مواجه شده و ۷۸ درصد از موج صعودی قبلی را اصلاح نموده است.

حمایت بعدی سهم در ۲۷۰ تومان قرار دارد و مقاومت آن نیز ۴۴۴ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا