تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد کروی (۱۹ مرداد ۹۹)

هلدینگ توسعه معادن روی ایران با نماد کروی اولین بار در سال ۸۰ در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی این شرکت، سرمایه‌گذاری و مشارکت در اکتشاف، استخراج، بهره‌برداری و تغلیظ مواد معدنی، تولید و استحصال فلز روی و دیگر فلزات اساسی از معادن روی و سایر معادن کشور است.

حرکت پرشتاب نماد کروی در مسیر صعودی از اواخر بهمن ۹۸ همزمان با نمادهای زیر مجموعه آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در چهار سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری‌ که در شش ماه اخیر بازدهی ۵۰۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

مهمترین زیر مجموعه کروی، فاسمین است. سایر زیرمجموعه‌های بورسی کروی عبارتند از فرآور، فسرب و زنگان. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

از نظر نموداری، سهم پس از شکست کانال ۴ ساله، به سمت سقف کانال بعدی در حرکت است و تا زمانی‌که قیمت سهم بالای ۴۸۰۰ تومان باشد، روند سهم صعودی ارزیابی می‌گردد.

مقاومت‌های پیش روی این نماد به ترتیب ۷۰۰۰ و ۸۰۰۰ تومان و حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۵۵۰۰ و ۴۸۰۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا