اخبار

۴ درصد از سود سهام عدالت به صورت سهام به پرتفوی سهامداران پرداخت شده است

مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که با توجه به افزایش سرمایه شرکت گل گهر سیرجان، چهار درصد از سود سال مالی ۹۸ سهام عدالت به صورت سهام به پرتفوی سهامداران پرداخت شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدهادی سلیمی‌زاده، مدیر روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص میزان سود واریز نشده سال مالی ۹۸ سهامداران عدالت، گفت: در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد از واریز سود سهامداران عدالت باقی مانده است؛ این در حالی است که سود سهام عدالت طی دو مرحله، در مرحله اول ۵۰ درصد و در مرحله دوم حدود ۴۴ درصد بوده به مردم پرداخت شده است.

سلیمی‌زاده با بیان اینکه حدود ۹۴ درصد از سود به صورت نقدی به مردم پرداخت شده، در خصوص مابقی سهام عدالت، تصریح کرد: تکلیف مابقی نیز به این صورت است که حدود چهار درصد از آن به سبب افزایش سرمایه شرکت گل گهر سیرجان به تعداد سهام مردم افزوده شده و حدود دو درصد دیگر نیز به علت پرداخت نکردن سود از سوی شرکت مخابرات واریز نشده است.

وی تاکید کرد: در این مورد سازمان بورس از طریق مراجع حقوقی در راستای اخذ سود از شرکت مخابرات اقدام کرده، اما تاکنون این شرکت از واریز این وجوه سرپیچی کرده است.

پرداخت ۹۴ درصد از سود نقدی افراد توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی

مدیر روابط عمومی سازمان بورس بیان کرد: پیش از این ۹۰ درصد از مبالغ سود شرکت‌هایی که سهامشان در پرتفوی سهامداران است به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت شده بود، ولی شرکت سپرده‌گذاری حدودا ۹۴ درصد از سود نقدی افراد را پرداخت کرده است.

وی تشریح کرد: طبق آخرین آمار سازمان خصوصی‌سازی در تاریخ ۳ مهر ۱۴۰۰، تعداد کل دارندگان سهام عدالت در مجموع روش مستقیم و غیرمستقیم ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۷۷۵ نفر است که از این تعداد ۱۸ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۶۸۲ نفر به صورت مستقیم و ۳۰ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۳ نفر به صورت غیرمستقیم سهامدار سهام عدالت هستند.

سود سهام عدالت
تعداد دارندگان سهام عدالت

سلیمی‌زاده در خصوص میزان سود نقدی سهامداران عدالت در روش غیرمستقیم، گفت: تعداد سهام عدالت مشمولین روش غیرمستقیم با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومان، ۱۲۵ هزار و ۵۱۴ سهم ۱۰۰ تومانی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است که در سال مالی ۱۳۹۸ به ازای هر سهم ۱.۵۶ تومان، سود نقدی به سهامداران شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تعلق گرفته است.

مدیر روابط عمومی سازمان بورس خاطرنشان کرد: سود نقدی سال مالی ۱۳۹۸ هر سهامدارِ عدالتِ روش مستقیم و غیرمستقیم با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومانی، ۱۹۶ هزار و ۷۶۰ تومان است که حدود ۹۸ درصد این مبلغ طی دو مرحله و به صورت نقدی و از طریق افزایش تعداد سهام شرکت گل گهر به حساب دارندگان سهام عدالت منظور شده است.

به گفته سلیمی‌زاده، میزان واریزی سود سال مالی سال ۱۳۹۸، در مرحله اول و دوم سهام عدالت به شرح جدول ذیل است.

سود سهام عدالت
میزان واریزی سود سال ۹۸

پرداخت سود نقدی سهام عدالت سال ۹۹ در ماه‌های آینده

مدیر روابط عمومی سازمان بورس در خصوص زمان پرداخت سود نقدی سال مالی ۹۹ نیز گفت: لازم به ذکر است درمورد سود نقدی سال مالی ۹۹، با توجه به برگزاری مجامع شرکت‌های سبد سهام عدالت، سود نقدی سهامداران عدالت به تدریج از این شرکت‌ها دریافت و در ماه‌های آینده به حساب دارندگان سهام عدالت واریز خواهد شد.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا