اخبار

تلاش کچاد برای دریافت مجوز افزایش سرمایه ۱۱۹ درصدی از سازمان بورس

گروه معدنی و صنعتی چادرملو با نماد کچاد در تلاش است تا مجوز افزایش سرمایه ۱۱۹ درصدی را از سازمان بورس دریافت کند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، ناصر تقی‌زاده، مدیرعامل و عضو هیئت مدیره گروه صنعتی و معدنی چادرملو با نماد کچاد، از مکاتبه این گروه با سازمان بورس و اوراق بهادار برای دریافت مجوز افزایش سرمایه ۱۱۹ درصدی در سال ۱۴۰۰ خبر داد. این افزایش سرمایه از محل سود انباشته تامین مالی می‌شود. همچنین این گروه صنعتی در نظر دارد تا با رایزنی‌، تامین مالی ۱۴۱ درصدی از محل آورده نقدی را در مقطع فعلی، از دستور کار خارج کند.

با عنایت به درخواست سهامداران عمده شرکت به دلیل نزدیک شدن به پایان سال مالی و امکان افزایش سرمایه از محل سود سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ و همچنین وضعیت نقدینگی بازار سرمایه در مقطع فعلی و ..، مکاتبات و مذاکرات لازم با اداره نظارت بر انتشار و ثبت اوراق بهادار سرمایه‌ای سازمان بورس و اوراق بهادار با تمرکز بر اخذ مجوز افزایش سرمایه صرفا از محل سود انباشته به میزان ۶۶.۰۰۰ میلیارد ریال در دست انجام بوده و بخش نقدی افزایش سرمایه به میزان ۷۸.۵۰۰ میلیارد ریال در مقطع فعلی از دستور کار شرکت خارج گردیده است.

متن اطلاعیه
مجوز افزایش سرمایه کچاد
نامه چادرملو به سازمان بورس

گفتنی است که پیشنهاد افزایش سرمایه ۲۶۰ درصدی چادرملو از دو محل سود انباشته، مطالبات سهامداران و آورده نقدی یا آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی در ۲۳ مرداد ماه سال جاری منتشر شد. این افزایش سرمایه به منظور تامین منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح‌های توسعه در دست اجرا، خرید دارایی‌های سرمایه‎‌ای (ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی)، جبران مخارج انجام شده بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر بود. این گروه قصد داشت تا سرمایه فعلی را از ۵.۵ به ۲۰ هزار میلیارد تومان برساند.

منبع
بورس پرس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا