اخبار

شرکت‌های بورسی مجامع خود را در ۶ روز تعطیلات کرونا برگزار می‌کنند

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس از برگزاری مجامع شرکت‌ها در تعطیلات شش روزه کرونا استان تهران و البرز (۲۹ تیر تا ۳ مرداد) خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از پایگاه خبری سنا، روح‌الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس ضمن اشاره به برگزاری مجامع شرکت‌ها در تعطیلات شش روزه، گفت: مطابق با اساسنامه، شرکت‌ها موظف هستند حداکثر تا چهار ماه پس از پایان سال مالی نسبت به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه اقدام کنند، از این‌روی برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی در بازه زمانی ۲۹ تیر ماه تا سوم مرداد به قوت خود باقی است.

دسترسی به فهرست آخرین سهامداران؛ یکی از نیازهای اساسی ناشران پیش از برگزاری مجامع شرکت‌ها

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس با اشاره به اینکه یکی از نیازهای اساسی ناشران برای برگزاری مجامع، دسترسی آنها به  فهرست آخرین سهامداران خود پیش از برگزاری مجمع است، اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پیش‌رو و ضرورت برگزاری مجامع برای برخی از ناشران، این شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به پورتال شرکت مدیریت فناوری بورس به این اطلاعات به صورت غیرحضوری دسترسی پیدا کنند.

دهقان با بیان اینکه آن دسته از ناشرانی که فهرست آخرین سهامداران خود را از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دریافت می‌کنند نیز می‌توانند با مراجعه به این شرکت اطلاعات مورد نیاز را در اختیار بگیرند، اضافه کرد: شرکت مدیریت فناوری بورس به عنوان پیمانکار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دسترسی‌های لازم را برای کارشناسان این شرکت فراهم کرده است.

وی ادامه داد: به این ترتیب، اطلاعات مورد نیاز ناشران در این مدت از سامانه قابل استخراج است و در اختیار درخواست‌کنندگان قرار می‌گیرد تا اختلالی در روند برگزاری مجامع در فرصت قانونی ایجاد نشود.

لازم به ذکر است که ناشران بورسی با مراجعه به پورتال شرکت مدیریت فناوری بورس و حضور در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه می‌توانند به اطلاعات مورد نیاز برای برگزاری مجامع در تعطیلات پیش‌رو دسترسی داشته باشند.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا