اخبار

شیوه رفع ممنوع از معامله نوع S کد معاملاتی تغییر کرد

معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از تغییر شیوه رفع ممنوع از معامله نوع S کد معاملاتی خبر داد و اعلام کرد که این فرآیند با استفاده از بستر سجام تسهیل شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از سمات، فریبا اخوان، معاون عملیات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با ارسال نامه‌ای به تمامی شرکت‌های کارگزاری بورس و فرابورس اعلام کرد که شیوه رفع ممنوع المعامله S (رفع ممنوع از معامله نوع S کد معاملاتی) تغییر کرده است.

اخوان در این نامه اظهار کرد که در جهت رفاه و ارائه خدمت به سهامداران و در ادامه بهره‌برداری از سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» رفع ممنوع از معامله نوع S کد معاملاتی با ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه مذکور به صورت مکانیزه و بدون حضور و ارسال درخواست اعمال می‌شود.

گفتنی است که سازمان بورس و اوراق بهادار سال ۹۱ در جهت حفاظت از دارایی راکد سهامداران، با تصویب دستورالعملی اعلام کرد که تمام کدهای سهامدارانی که در طول مدت دو سال با ارزش دارایی بیشتر از ۵۰ میلیون تومان اقدام به فروش سهام نکرده باشند، ممنوع‌المعامله S می‌شوند و سهامدارانی که مشمول ممنوع‌المعامله S می‌شوند، اجازه فروش ندارند اما خرید برای این افراد بلامانع است.

منبع
سمات

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا