اخبار

وزیر صمت: واردات خودرو انحصاری نیست

وزیر صمت با اشاره به اینکه واردات خودرو انحصاری نیست، اعلام کرد که نگرانی در مورد کمبود کالا وجود ندارد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایسنا، سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیئت وزیران درباره انحصار واردات خودرو، گفت: واردات خودرو انحصاری نیست. کلیات آن در دولت مصوب شد و در مورد یکی از بندهای آن سوالاتی مطرح شد و  قرار شد کمیسیون اقتصادی آن را  بیشتر بررسی کند. 

فاطمی‌امین با اشاره به اینکه در این آیین‌نامه واردات، انحصاری نداریم، اظهار کرد: دنبال این هستیم  که خودروی اقتصادی به جای خودروی گران قیمت و تجملاتی وارد شود و  تمرکز بیشتر بر واردات خودروی اقتصادی است.

وی درباره اوضاع بازار، بیان کرد: ما در هفته گذشته افزایش قیمتی در مورد چند قلم از کالاها مثل روغن و لبنیات داشتیم و در هفته اول تمرکز ما روی توزیع بود که خوشبختانه انجام شده و نگرانی‌های مردم برای مواجه شدن با کمبود کالا مرتفع شد.

وزیر صمت با بیان اینکه در مرحله بعد قیمت‌ها را مدیریت می‌کنیم و از هفته آینده سامانه نظارت مردمی شروع به کار می‌کند و در کل کشور اجرایی خواهد شد، عنوان کرد: متاسفانه  ۳۰ درصد از اصناف پروانه کسب و کار ندارند که کار نظارت را با مشکل مواجه می‌کند و ما  قیمت‌ها را کنترل می‌کنیم که در حد مجاز باشد و شرکت های پخش را کنترل می‌کنیم.

کانال ارتباطی وزارت صمت و مردم

فاطمی‌امین با تاکید بر اینکه  کانال ارتباطی ما ۱۲۴ است و کار کاملا الکترونیکی است و سریع پاسخگوست، تصریح کرد: از هفته آینده،  برگه‌های نظارت مردمی روی کالاها درج  می‌شود و شهروندان اگر تخلفی دیدند و رضایتی دارند با اعلام سامانه و یک اپلیکیشن به اسم «صمت من» می‌توانند آن را اعلام کنند و به صورت خودکار قابل کنترل خواهد بود. اگر شکایتی دارند آن را گزارش می‌دهند و علاوه بر گزارشگری، این سامانه وضعیت آن واحد صنفی را مشخص می‌کند و خود کنترلی برای اصناف هم ایجاد می‌کند و نظارت را گسترده می‌سازد؛ لازم نیست بازرسان ما سرکشی داشته باشند.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا