اخبار

وزیر نفت: خبرهای خوبی در خصوص قراردادهای نفتی در راه است

وزیر نفت: با استفاده از تمامی پتانسیل‌های داخلی، ظرفیت‌های خارجی و تنوع قراردادهای نفتی خبرهای خوبی در راه است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری تسنیم، جواد اوجی، وزیر نفت با بیان اینکه خبرهای خوبی در خصوص قراردادهای نفتی در راه است، اظهار کرد: در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برنامه‌های وزارت نفت در حوزه‌های بالادستی و پایین‌دستی نفت و گاز، چالش‌های این وزارتخانه و سرمایه‌گذاری‌های موردنیاز و پروژه‌های در دست اجرا تشریح شد.

اوجی با تاکید بر ضرورت تأمین سرمایه‌گذاری در حوزه وزارت نفت، بیان کرد: حمایت نمایندگان می‌تواند در تحقق این مهم اثرگذار باشد، از سوی دیگر با به‌کارگیری راهکارهای ارائه‌شده در نشست کمسیون صنایع می‌توان به دستاوردهای مناسبی دست یافت.

رشد ۷ درصدی نیاز به مصرف انرژی در دنیا

وزیر نفت با بیان اینکه میادین مشترک اولویت نخست در حوزه نفت و گاز است، خاطرنشان کرد: فشارافزایی میادین گازی به‌منظور حفظ و نگه‌داشت تولید در بخش گاز و نفت، سرمایه‌گذاری‌ در بخش میان‌محصولی صنایع پیشران پتروشیمی و پارک‌های زنجیره‌ای، موضوعات مهمی هستند که امیدواریم با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اجرای برنامه‌های دولت تحقق یابد.

اوجی درباره راهکارهای فروش نفت نیز گفت: فکر می‌کنم با استفاده از تمامی پتانسیل‌های داخلی، ظرفیت‌های خارجی و تنوع قراردادها، خبرهای خوبی در راه است.

وزیر نفت با بیان اینکه با توجه به روند رشد ۶ تا ۷ درصدی نیاز به مصرف انرژی در دنیا و نزدیک شدن به اتمام پاندمی کرونا، پیش‌بینی می‌شود که تقاضا به انرژی روزبه‌روز افزایش پیدا ‌کند، اضافه کرد: برای فروش نفت و میعانات گازی راهکارهای متنوع مانند تهاتر با کالا و تهاتر با مشارکت و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است، این راهکار می‌تواند منابع مالی موردنیاز پروژه‌های عمرانی را تأمین کند.

منبع
تسنیم

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا