اخبار

نماد مدیر در بورس به زودی بازگشایی می‌شود

مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری از بازگشایی نماد مدیر در بورس طی روزهای جاری با هماهنگی سازمان بورس و با در نظر گرفتن شرایط بازار، خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل روزنامه دنیای اقتصاد، محمود طهماسبی مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی کشوری گفت: نماد مدیر با هماهنگی سازمان بورس و براساس شرایط بازار سرمایه ظرف روزهای جاری بازگشایی می‌شود.

محمود طهماسبی ضمن تاکید بر اینکه بازگشایی‌ها به ویژه در زمینه صندوق‌های ETF، به شرایط بازار سهام بستگی دارد، درباره بازگشایی نماد مدیر در بورس توضیح داد: مجوز فعالیت نماد پس از پذیره‌نویسی صادر شد و صندوق از هفته پیش شروع به خرید سهام کرد. پس شرایط ریزشی بازار در چند هفته گذشته تاثیر خاصی بر قیمت صندوق نگذاشته و افت قیمت خاصی را نداشته‌ایم.

او در ادامه نیز گفت: در هفته گذشته سهام پرپتانسیل با قیمت‌های پایین برای صندوق خریداری شد و در حال حاضر نیز بیش از ۶۰ درصد صندوق نماد مدیر نقد است که افت بازار روی آن تاثیر نخواهد داشت.

صندوق مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری با نماد مدیر از 11 تا 22 مردادماه امسال از طریق فرابورس به قیمت پایه 10 هزار ریال و با سرمایه 4 هزار میلیارد ریالی عرضه شد که با وجود پیش بینی 10 روزه برای خرید سهام، ظرف سه روز تکمیل و نماد آن بسته شد. اکنون سرمایه گذاران از جمله 100 هزار نفر از بازنشستگان کشوری منتظر بازگشایی مجدد و امکان خرید و فروش این سهام هستند.

منبع
دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا