اخبار

جزییات جدید دریافت کارت اعتباری سهام عدالت اعلام شد

مدیر پروژه کارت‌های اعتباری سپرده‌گذاری مرکزی طی اظهاراتی جزییات جدید دریافت کارت اعتباری مشمولین سهام عدالت را اعلام کرد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایسنا، سمیه محمدی، مدیر پروژه کارت‌های اعتباری سپرده‌گذاری مرکزی، ضمن تأکید بر این که رونمایی از کارت اعتباری سهام عدالت توسط مراجع بالادستی صورت گرفته است، جزئیات جدید دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را اعلام کرد. وی در همین رابطه گفت: تا قبل از ایام نوروز دو بانک ملی و تجارت زیرساخت‌های لازم را پیاده‌سازی کرده بودند و تا دو هفته مانده به سال جدید بیش از سه هزار درخواست مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم یا روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام انتخاب کرده بودند، به سمت شرکت سپرده‌گذاری ارسال و توثیق آن انجام شد.

مدیر پروژه کارت‌های اعتباری سپرده‌گذاری مرکزی در ادامه گفت: فرایند تسهیلات، کمی زمان‌بر است و در بانک‌های ملی و تجارت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و نیاز نیست سهامدار مراجعه حضوری داشته باشد. البته سهامدار حتما باید در سامانه سجام ثبت نام کرده باشد. کارت اعتباری هم فیزیکی نیست بلکه نشان بانک و نوعی دسترسی است. برای مثال فردی که از بانک ملی کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کرده، می‌تواند به فروشگاه طرف قرارداد بانک ملی مراجعه و خرید کند. فردی که بانک تجارت را انتخاب کرده هم می‌تواند به هر فروشگاهی مراجعه کند.

سمیه محمدی همچنین در رابطه با ارائه این کارت از کانال بانک‌های دیگر نیز توضیح داد: با مابقی بانک‌ها هم تفاهم‌نامه منعقد شده است. کار حساس و زمان‌بر است و بانک‌ها باید جوانب و ریسک‌ها را بسنجند که همین موضوع سرعت کار را کند می‌کند. حدود ۱۰ بانک کار را به صورت موازی پیش می‌برند و مشمولان هم بین بانک‌ها حق انتخاب دارند. البته افرادی که روش مستقیم را برگزیده‌اند باید گزینه تغییر کارگزار ناظر را فعال کنند. به طور کلی ۶۰ درصد دارایی سهامداران قابل معامله است و بانک بر مبنای همین ۶۰ درصد کارت اعتباری صادر می‌کند.

محمدی در پایان تأکید کرد، شماره موبایل فرد خواهان کارت اعتباری باید با نام شخص مطابقت داشته باشد و همچنین شماره تلفن ۱۵۶۹ نیز به طور شبانه روزی آماده پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات مشمولان است.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا