اخبار

کریمی قدوسی: دور جدید مذاکرات احیای برجام بعد از تاسوعا و عاشورا آغاز می‌شود

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، دور جدید مذاکرات احیای برجام به احتمال زیاد بعد از تاسوعا و عاشورا آغاز می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری دانشجو، جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره پیشنهاد جدید اتحادیه اروپا برای آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای احیای برجام اظهارکرد: به احتمال زیاد دور جدید مذاکرات هسته‌ای بعد از تاسوعا و عاشورا آغاز خواهد شد. در پیشنهاد جدید اروپا، بسیاری از مطالبات و خواسته‌های جمهوری اسلامی محقق شده است اما هنوز یک الی دو مورد باقی مانده است که عمدتا مربوط به حوزه تحریم‌ها می‌شود.

کریمی قدوسی با ابراز رضایت از پیشنهاد جدید اروپایی‌ها در رابطه با احیای برجام، تصریح کرد: پیشنهاد جدید اتحادیه اروپا نسبت به پیشنهادهای قبلی مقداری متفاوت است؛ این موضوع به دلیل منطق قوی جمهوری اسلامی و سفر ناموفق رئیس جمهور آمریکا به منطقه بوده است.

وی افزود: اتحادیه اروپا در پیشنهاد جدید خود، نسبت به برخی از خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران نرمش نشان داده است و مقداری مواضع خود را تعدیل کرده‌اند؛ البته جمهوری اسلامی نیز درحال بررسی این پیشنهاد است و به زودی جمع بندی نهایی خود را برای طرف مقبال ارسال خواهد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از موارد اختلافی بین ایران و آمریکا این است که آمریکا می‌گوید در صورت بازگشت تحریم‌ها، سرمایه‌گذارانی که در ایران هستند، بلافاصله باید به کشورشان برگردند؛ درحالی که ایران این موضوع را قبول ندارد و در صورت بازگشت تحریم‌ها، غنی سازی باید تا بالای ۶۰ درصد ادامه پیدا کند. همچین سرمایه‌گذارانی که با ما قرارداد بسته‌اند، باید تا پایان قراردادشان در ایران حضور داشته باشند و تحریم نشوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنظر می‌رسد با توجه شرایط فعلی، نهایتا طرف آمریکایی به خواسته‌های ایران تن خواهد داد و می‌توانیم شاهد توافق و به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای باشیم

منبع
دانشجو

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا