اخبار

رئیس جدید سازمان بورس احتمالا تا نیمه بهمن مشخص می‌شود

پس از استعفای قالیباف اصل در هفته‌ای که گذشت، حالا انتظار می‌رود رئیس جدید سازمان بورس نهایتاً تا نیمه بهمن مشخص شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایسنا، بورس در هفته‌ای که گذشت پس از حواشی بسیار پیرامون ریزش‌های متعدد شاخص کل، شاهد استعفای قالیباف اصل بود. به این ترتیب حسن قالیباف اصل پس از تنها ۱۰ ماه تصدی ریاست سازمان بورس، از این مقام کناره‌گیری کرد تا اکنون تمامی فعالین بازار سهام در انتظار زمان معرفی رئیس جدید سازمان بورس و چشم به راه اقدامات او برای بهبود وضعیت بازار باشند.

با اینکه بعد از استعفا وزارت اقتصاد طی اطلاعیه‌ای در واکنش به استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام کرد این‌ موضوع در جلسات آتی شورای عالی بورس و اوراق بهادار طرح و درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد، باید گفت پذیرش یا عدم پذیرش استعفا موضوعیت ندارد.

مطابق آن چه در قانون بازار سرمایه ایران آمده است، کناره‌گیری از مقام ریاست سازمان بورس تنها متکی به استعفانامه‌ی رئیس سازمان است و برخلاف اطلاعیه وزارت اقتصاد در این رابطه، این مسئله وابسته به تأیید یا عدم تأیی شورای عالی بورس نیست. به عبارتی به محض اینکه استعفا نامه ثبت شود، نافذ خواهد بود. همچنین بر اساس ماده ۱۱ قانون مذکور در صورت برکناری، فوت و یا استعفای هر یک از اعضای هیأت مدیره، جانشینی برای مدت باقیمانده، ظرف پانزده روز منصوب خواهد شد. به این ترتیب انتظار می‌رود رئیس جدید سازمان بورس در نهایت تا نیمه بهمن ماه مشخص شود.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا