اخبار

صکوک اجاره شرکت پدیده شیمی پایدار از ۱۰ مرداد عرضه می‌شود

صکوک اجاره شرکت پدیده شیمی پایدار به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از ۱۰ مرداد ماه به مدت سه روز کاری به روش حراج عرضه می‌شود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت پدیده شیمی پایدار (سهامی خاص) به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال از طریق فرابورس ایران از روز دوشنبه، ۱۰ مرداد ماه به مدت سه روز کاری در نماد پایدار۰۶ به روش حراج عرضه می‌شود.

شرکت پدیده شیمی پایدار به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش بخشی از سهام شرکت پدیده شیمی قرن به نهاد واسط (شرکت واسط مالی آبان دوم) و سپس اجاره به شرط تملیک آن‌ها، تامین نماید.

این اوراق پنج ساله و با نرخ ۱۸ درصد است که اجاره‌بهای آن هر سه ماه یک‌بار از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌‌شود. صکوک اجاره مذکور از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات به عنوان عامل فروش و با استفاده از خدمات شرکت تأمین سرمایه تمدن به عنوان متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان توسط شرکت واسط مالی آبان دوم (با مسئولیت محدود) در فرابورس ایران منتشر خواهد شد.

جهت تضمین پرداخت اجاره‌بها و اصل این اوراق در سررسید، پرتفویی از سهام شرکت‌های پدیده شیمی قرن و گروه صنعتی پاکشو با در نظر گرفتن رتبه اعتباری A- بلندمدت و A1 کوتاه‌مدت بانی توثیق شده است.

منبع
مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا