تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد پارسان (۳۱ تیر ۹۹)

گسترش نفت و گاز پارسیان با نماد پارسان اولین بار در سال ۹۰ توسط هلدینگ سرمایه‌گذاری غدیر در بازار سرمایه عرضه شد. فعالیت اصلی شرکت، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های پالایشگاهی و پتروشیمی می‌باشد. در حال حاضر، شرکت‌های پالایشی بخش عمده سبد سرمایه‌گذاری نماد پارسان را تشکیل می‌دهند.

حرکت پرشتاب نماد پارسان در مسیر صعودی از اوایل فروردین، همزمان با نمادهای زیر مجموعه آغاز گردید. البته روند قیمت این سهم همواره در سه سال‌ اخیر صعودی بوده ولی از تاریخ مذکور شیب خط روند به شکل محسوسی تند گردیده است؛ به طوری ‌که در سه ماه اخیر بازدهی ۳۵۰ درصدی این نماد را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

از مزایای سرمایه‌گذاری در این شرکت، سهیم شدن در سود و زیان سبدی از سهام بنیادی به جای خرید تنها یک سهم است که باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری می‌گردد.

پتانسیل‌های این سهم همان پتانسیل‌های نمادهای زیر مجموعه یعنی افزایش قیمت جهانی محصولات پالایشی و افزایش نرخ ارز در داخل است.

نکته قابل توجه اینکه در حال حاضر نماد پارسان جز محدود نمادهای سرمایه گذاری است که خالص ارزش دارایی (NAV) آن کمتر از یک بوده که نشان از ارزندگی این سهم دارد.

از نظر نموداری، سهم در ریزموج ۴ از ۳ قرار دارد و انتظار می‌رود با توجه به شرایط نموداری، به زودی موج ۵ از ۳ با هدف ۵۵۰۰ تومان آغاز گردد.

مقاومت‌های پیش روی این نماد به ترتیب ۵۳۰۰ و ۵۷۰۰ تومان و حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۳۳۰۰ و ۳۰۰۰ تومان هستند.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن