اخبار

عرضه املاک در بورس کالا آغاز شد

طبق اعلام سخنگوی بورس کالا، عرضه املاک در بورس کالا آغاز شده است. همچنین درخواست‌هایی برای عرضه املاک به ثبت رسیده که پس از طی مراحل پیگیری، روند عرضه آن‌ها نیز آغاز خواهد شد.

به گزارش اخبار بورس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کالاخبر، محمد حُسنی سعدی، سخنگوی بورس کالا در رابطه با عرضه املاک در بورس کالا توضیح داد: بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی عرضه املاک در بورس کالا آغاز شده و در چند نوبت املاک برخی نهادها در این بازار عرضه شده است. با حضور خریداران این عرضه ها موفقیت آمیز بوده است. در حال حاضر نیز درخواست‌هایی برای عرضه املاک در بازار فرعی بورس کالا دریافت شده که در نوبت پذیرش و عرضه هستند. این درخواست‌ها پس از انجام فرآیندهای مربوطه، آماده عرضه شده و اطلاع رسانی لازم نیز در این زمینه صورت خواهد گرفت.

محمد حسنی سعدی ضمن اعلام آمادگی بورس کالا برای عرضه املاک نهادهای دولتی و عمومی بدون برگزاری تشریفات مزایده گفت: نهادهایی که قصد دارند املاک خود را در قالب مزایده و در بستری شفاف واگذار کنند، می‌توانند از ظرفیت بورس کالا استفاده کرده و املاک خود را در بازار فرعی و در قالب معاملات مبتنی بر مکانیسم حراج عرضه کنند.

سخنگوی بورس کالا همچنین گفت: عرضه کننده املاک در بورس کالا عموما از جمله نهادها و ارگان‌های دولتی و عمومی و بانک‌ها هستند که می‌خواهند املاک خود را به صورت مزایده های عمومی و شفاف واگذار کنند که در بورس کالا، بسیاری از تشریفات قانونی مزایده‌های سنتی حذف می‌شود و این مزیتی مهم برای عرضه‌کنندگان است تا بتوانند به کمک سازوکار مبتنی بر حراج بورس، املاک خود را به دور از این تشریفات به فروش برسانند.

حسنی سعدی در پایان ضمن دعوت از نهادهای عمومی و خصوصی در جهت بهره‌گیری از ظرفیت‌های بورس کالا گفت: در بورس کالا خریداران می‌توانند براساس شرایط و ضوابط اعلامی در آگهی‌های عرضه، نسبت به حضور در این حراج‌ها شرکت کرده و املاک عرضه شده را در فضایی شفاف و رقابتی خریداری کنند.

منبع
کالابورس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا