اخبار

p/s شرکت‌های تولیدی برای اولین بار در سایت tsetmc درج شد

رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار از درج نسبت P/S شرکت‌های تولیدی برای نخستین بار در سایت TSETMC خبر داد.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از سنا، وحید روشن‌قلب، رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص افشا نسبت P/S شرکت‌های تولیدی در سایت tsetmc.ir، گفت: سازمان بورس با همکاری شرکت‌های رایان بورس و مدیریت فناوری بورس تهران، در راستای افزایش کیفیت اطلاعات به سرمایه‌گذاران و معامله گران بازار، از روز گذشته، ۷ تیر ماه، نسبت P/S برای شرکت‌های تولیدی را در صفحه مربوط به هر شرکت در سایت TSETMC قرار داده است.

روشن‌قلب با اشاره به اینکه نسبت P/S  از نسبت‌های پر کاربرد بین فعالین بازار است، اظهار کرد: با تقسیم آخرین ارزش بازار سهام شرکت بر مبلغ فروش ۱۲ ماهه اخیر شرکت که در آخرین گزارش فعالیت ماهانه شرکت‌های تولیدی درج شده است، این نسبت محاسبه شده و در سایت TSETMC نمایش داده می‌شود.

وی با بیان اینکه این نسبت در شرکت‌های غیر تولیدی محاسبه نمی‌شود، عنوان کرد: این نسبت با تغییر قیمت سهام و یا افشا گزارش ماهانه جدید به‌روز رسانی می‌شود.

رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس در پایان خاطرنشان کرد: در راستای بهبود اطلاعات مورد نیاز سرمایه‌گذاران و با تصمیم سازمان بورس و اوراق بهادار، تعداد مظنه‌های قابل نمایش برای هر نماد در سایت TSETMC از ۳ مظنه به ۵ مظنه افزایش یافته است.

منبع
سنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا