اخبار

محدودیت مصرف گاز و برق شرکت های تولیدکننده فولاد آغاز شد

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد از اعمال محدودیت مصرف گاز و برق شرکت های تولیدکننده فولاد خبر داد و اعلام کرد که این محدودیت از ابتدای بهمن آغاز شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری فارس، سید محمد احرامیان، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در مورد قطع برق واحدهای تولید فولاد، گفت: برق شرکت های تولیدکننده فولاد قطع نشده‌ اما از ابتدای بهمن ماه، محدودیت هایی برای مصرف گاز و برق این شرکت‌ها آغاز شده و گاز برخی از واحدها نیز قطع شده است.

احرامیان اظهار کرد: به دلیل کسری گاز، اعلام شده است که واحدهای تولید فولاد باید مصرف گاز را به کمتر از ۳۰ درصد توان قراردادی برساند.

وی در رابطه با احداث نیروگاه توسط تولیدکنندگان فولاد، خاطرنشان کرد: امکان تولید برق برای واحدهای فولادی مقدور نیست؛ زیرا در کل سال، واحدهای تولیدکننده  فولاد ممکن است ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت کسری برق داشته باشند که احداث نیروگاه و تولید برق برای واحدهای فولادی برای این میزان تولید برق، صرفه اقتصادی ندارد. 

کاهش ۲۰ درصدی تولید فولاد در سال جاری

احرامیان در رابطه با وضعیت تولید فولاد نیز بیان کرد: تولید تاکنون ۲۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته پایین‌تر است. این درحالی است که میزان تولید نسبت به سال گذشته حداقل باید ۸ درصد افزایش یابد.

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن تولید‌کنندگان فولاد در پایان تصریح کرد: وقتی کسری گاز و برق وجود دارد باید فشار ناشی از این کمبود بین تمام صنایع تقسیم شود، نه اینکه برای جبران این کسری فقط برای یک صنعت محدودیت ایجاد شود و این موضوع ممکن است اثرات نامطلوبی داشته باشد. 

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا