اخبار

سایپا و ونزوئلا برای تولید خودرو تفاهم نامه همکاری امضا کردند

گروه خودروسازی سایپا با نماد خساپا و ونزوئلا برای تولید خودرو تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از سایپانیوز، در جلسه مشترک محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و رامون بلاسکز، وزیر حمل و نقل ونزوئلا میان خساپا و ونزوئلا تفاهم نامه همکاری برای تولید خودرو جدید امضا شد.

سایپا به زودی محصولات جدیدی را وارد بازار می‌کند

محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در حوزه تولید محصولات جدید، گفت: گروه خودروسازی سایپا در حوزه تولید محصولات جدید و مدرن برنامه های خوبی در دست انجام دارد و اقدامات خوبی انجام داده و به زودی محصولات جدیدی وارد بازار خواهد کرد.

تیموری اظهار کرد: صنعت خودروسازی یکی از صنایع مهم هر کشوری است که در ایجاد توسعه پایدار نقش مهمی دارد و بر سایر صنایع مهم کشور تاثیرگذار است و سایپا این آمادگی را دارد که در خصوص همکاری با کشور ونزوئلا به صورت مشترک محصولات خود را تولید و روانه بازار آن کشور کند.

سایپا پرچم‌دار خودروسازی در ایران است

رامون بلاسکز، وزیر حمل و نقل ونزوئلا نیز در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد گروه خودروسازی سایپا گفت: در بازدیدی که از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا داشتم چندین مدل خودرو جدید را مشاهده کردم که به زودی وارد خط تولید سایپا خواهند شد و محصولات مدرن و به روزی هستند.

بلاسکز با بیان اینکه سایپا پرچم‌دار خودروسازی در ایران است و در راستای ارائه خدمات به مردم و توسعه فنوری‌های جدید در ایران نقش موثری ایفا می‌کند، اظهار کرد: سایپا رشد و پیشرفت چشمگیری در حوزه تکنولوژی و فناوری داشته که بسیار ارزشمند است و امیدوارم به زودی بتوانیم با همکاری گروه خودروسازی سایپا کارخانه سایپا در ونزوئلا را مجددا احیا کنیم.

وی ادامه داد: کارخانه ونیراتو که قبلا به صورت مشترک در ونزوئلا تاسیس و فعال بود در حال حاضر وارد زیان شده و عملکردی ندارد و هر کمکی برای احیای این کارخانه نیاز است انجام خواهیم داد.

ونزوئلا به زودی ۱۰ هزار خودرو از سایپا خریداری خواهد کرد

وزیر حمل و نقل ونزوئلا خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تعداد ۱۰ هزار دستگاه خودرو مورد نیاز است که به زودی از سایپا خریداری خواهیم کرد و این خودروها به صورت CKD و CBU به ونزوئلا خواهد آمد و در آنجا مونتاژ و وارد بازار این کشور خواهد شد.

بلاسکز بیان کرد: اگر این مهم انجام شود محصولات گروه سایپا می‌تواند از این طریق به سایر کشورهای منطقه هم صادر شود و بر این اساس می‌توانیم به توسعه و شکوفایی کشورها در راستای منافع دو کشور کمک کنیم.

وی تصریح کرد: این ارتباط باعث توسعه و شکوفایی صنعت خودروسازی ونزوئلا می‌شود که کمک بزرگی در راستای صنعتی شدن این کشور و در نهایت باعث تقویت هرچه بیشتر دوستی بین دو کشور خواهد خواهد شد.

گفتنی است که وزیر حمل و نقل ونزوئلا و هیئت همراه قبل از این نشست، از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه خودروسازی سایپا بازدید کردند و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای گروه سایپا در تولید محصولات جدید قرار گرفت.

منبع
سایپانیوز

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا