اخبار

مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان به زودی آغاز می‌شود

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه دستورالعمل‌های مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان تهیه شده و به زودی آغاز می‌شود، اعلام کرد که در این مرحله شاهد صرفه‌جویی‌های ناشی از اجرای این طرح ملی خواهیم بود.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تا چند روز آینده مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان آغاز می‌شود، گفت: در مرحله نخست از نظر تعداد نصب کارتخوان‌ها حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد و از نظر تعداد تراکنش‌ها بیش از ۹۵ درصد تراکنش‌های فروش نان در کشور تحت پوشش این طرح ملی است و روزانه بیش از ۶.۷ میلیون تراکنش در قالب ۶ میلیون کارت یکتا در حال ثبت در سامانه است و بیش از ۹۸ میلیون قرص نان در سامانه ثبت و به فروش می‌رسد.

جلال با اشاره به اینکه طبق تصمیمات کارگروه ستاد تنظیم بازار و مدیریت کلان کشور، مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان با ابلاغ به نانوایی‌ها در ماه جاری آغاز می‌شود، اظهار کرد: در مرحله دوم هوشمندسازی یارانه نان شاهد صرفه‌جویی‌های ناشی از اجرای این طرح ملی خواهیم بود.

مشاور وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: کلیت مرحله دوم این طرح این است که مفهوم سهمیه آرد صرفا بر پایه مجوز موضوعیت خود را از دست بدهد و اختصاص آرد یارانه‌ای یا به تعبیر دیگر دسترسی به یارانه آرد منوط به عملکرد تولید نان شود.

منبع
صداوسیما

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا