اخبار

آمار تعداد ثبت نام سجام در تیر ۱۴۰۱ اعلام شد

براساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده، ۲۳۰ هزار و ۹۴۰ نفر طی تیر ۱۴۰۱ در سامانه سجام ثبت نام کرده و بیش از ۱۸۸ هزار مورد احراز هویت در این سامانه انجام شده است.

به گزارش اخبار بورس، به نقل از خبرگزاری ایسنا، براساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده در تیر ماه ۱۴۰۱، ۲۳۰ هزار و ۹۴۰ ثبت نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه سجام صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از ۱۸۸ هزار سهامدار در این ماه به ۱۸۸ هزار و ۹۳۴ مورد رسیده است.

آمار ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام طی بهار ۱۴۰۱

بر اساس این گزارش، در خرداد ماه امسال تعداد ثبت‌نام در سامانه سجام ۷۶۰  هزار و ۶۳۲ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۴۹۲ هزار و ۲۲۸ مورد، در اردیبهشت ماه امسال تعداد ثبت‌نام در سامانه  سجام ۳۵۱ هزار و ۶۱۶ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۲۳۲ هزار و ۱۸۵ مورد و در فرودین ماه امسال تعداد ثبت‌نام در سامانه سجام ۱۵۸ هزار و ۲۷۰ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۱۳۰ هزار و ۷۰۴ مورد بوده است.

پنج استان پیشتاز در ثبت‌نام در سجام

همچنین تعداد نفرات ثبت‌نام شده در سامانه سجام در تیر ۱۴۰۱ به تفکیک هر استان حاکی از آن است که پنج استان تهران با ۴۸ هزار و ۱۸۰ مورد،  آذربایجان شرقی با ۱۳ هزار و ۳۳۵ مورد، خوزستان با ۱۲ هزار و ۴۰۷ مورد،  اصفهان با ۱۲ هزار و ۲۴۴ مورد و فارس با ۱۲ هزار و ۷۵ مورد در صدر بیشترین ثبت‌نام‌کنندگان در کل ایران قرار دارند.

پنج استان با کم‌ترین ثبت‌نام در سجام

 از سویی دیگر، پنج استان سمنان با ۹۲۴ مورد، چهارمحال و بختیاری با ۹۴۵ مورد، خراسان شمالی با ۱۳۹۸  مورد،  بوشهر با ۱۵۳۴ مورد و بوشهر با ۱۵۳۴ مورد در انتهای لیست کمترین ثبت‌نام‌کنندگان سامانه سجام در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا