تحلیل

تحلیل تکنیکال نماد ثنوسا (۲۸ مرداد ۹۹)

شرکت نوسازی و ساختمان تهران با نماد ثنوسا اولین بار در سال ۸۳ در بازار سرمایه عرضه شد. رشد پر شتاب ثنوسا از تابستان ۹۷، همزمان با شروع رشد بازار سرمایه آغاز شد؛ به طوری که بازدهی ۳۶۰۰ درصدی این نماد (از تابستان ۹۷ تا کنون) را برای سهامداران شاهد بوده‌ایم.

شرکت نوسازی و ساختمان تهران در اواخر سال ۹۷ یک افزایش سرمایه ۲۵۰ درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی به ثبت رسانده است.

پتانسیل اصلی این شرکت، ارزش بالای دارایی‌های آن به ویژه بعد از تعیین تکلیف پروژه نوسا کیش است. ارزش بالای زمین‌های پروژه مذکور به شدت بر ارزش کل بازار شرکت اثرگذار است.

دعوای مطرح شده از طرف شرکت ثنوسا با سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام فسخ قرارداد پروژه نوسا کیش از سمت سازمان مذکور، در سال گذشته آغاز گردید. طی روند طولانی حقوقی و رسیدگی، پرونده از سوی دادگاه به هیئت‌های مختلف سه ،پنج و هفت نفره ارجاع گردید و رای هیئت‌های سه و پنج نفره به نفع شرکت نوسازی و ساختمان تهران بوده و هر بار با اعتراض سازمان منطقه آزاد کیش، پرونده به مرحله بعدی ارجاع گردیده است.

پس از ارجاع به هیئت هفت نفره و با توجه به طولانی‌شدن روند اعلام رای، سرانجام طرفین به توافق می‌رسند که پروژه نوسا کیش به شکل مشارکتی بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت ثنوسا اجرا گردد. جزئیات این توافق در سایت کدال ارائه شده است.

نکته جالب اینکه پس از افشای این اطلاعات که از نوع الف محسوب می‌شد، نماد باید بدون دامنه نوسان بازگشایی می‌شد. اما با بی توجهی ناظر با همان دامنه نوسان ۵ درصدی باز شد و این اتفاق فرصت خرید خوبی برای سرمایه‌گذاران (در همان قیمت‌های قبل از توافق) ایجاد کرد.

علی‌رغم فشار فروش گسترده در سراسر بازار در دو هفته اخیر، این نماد با صف خرید مواجه بوده و به افزایش قیمت خود ادامه می‌دهد. در ادامه گراف مربوط به ورود نقدینگی حقیقی ارائه شده است.

از نظر نموداری سهم در ابتدای موج ۵ از (۳) قرار دارد و پتانسیل رسیدن به اهداف بالاتر را دارا است.

اولین مقاومت پیش‌رو، سقف کانال یک ساله به مقدار ۳۰۰۰ تومان و حمایت‌های سهم نیز به ترتیب ۱۴۰۰ و ۱۱۰۰ تومان است.

آنچه در این مطلب بیان شده، صرفا نظر نویسنده است و اخبار بورس مسئولیتی در قبال درستی آن نداشته و پیش‌بینی‌های مطرح شده را تضمین نمی‌کند. پیامدهای حاصل از تصمیم‌گیری در خصوص پیروی از احتمالات بیان شده نیز بر عهده خواننده خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا